chrome firefox opera safari iexplorer

Весна приносить втому і в’ялість: 5 порад щоб бути енергійним

11 квітня 2014 о 11:46

Весна — це час коли пташки починають радісно співати, а квіти цвісти. А що люди? Люди радіють весні, але чомусь почувають себе втомлено і в’яло — страждають на весняну втому. Це не хвороба, але все ж негативно впливає на фізичне та душевне самопочуття людей восени. Це так зване «перемикання» організму із зимового до літнього ритму.

Тривалість дня та кількість світла впливає на всі органи, системи і клітини. Значну роль тут грають два гормони: гормон гарного настрою серотонін і гормон сну — мелатонін. Науковці з Університету Джорджтаун у Вашингтоні визначили, що основною причиною весняної втоми є низький рівень серотоніну.

Після довгої і темної зими серотоніну стає значно менше в організмі, навпроти цього, концентрації мелатоніну висока.

Найкраще лікування — денним світлом! До приємного, але незвичного тепла організм мусить звикнути. Його внутрішня температура взимку значно нижча ніж влітку. Коли тепло, кров’яні судини розширені, тиск знижений — а це втомлює людину. Хронобіолог Дітер Кунц стверджує, що «світло» — це ключовий фактор, щоб подолати весняну втому. Якомога більше денного світла, найкраще в першій половині дня, заводить хронобіологічні механізми.

Ці поради додадуть енергії весною:

Зарядитись світлом: світло активує організм. Сонце сприяє утворенню серотоніну, а це підіймає настрій. Кисневі ванни: свіже повітря заводить організм. Відкривайте вікна щоб запустити свіже повітря — це принесе мозку багато кисню і прожене втому.

Активно рухатись: спорт або прогулянки на свіжому повітрі стимулюють кровообіг і зарядять організм киснем.

Легка їжа. Більше їсти свіжі овочі та фрукти, які наситять організм додатковою порцією вітамінів та мінералів. Не спати багато.

Люди що страждають на весняну втому втрачають настрій щось робити. Але постійне лежання в ліжку — це не метод, щоб подолати сезонну сонливість. Краще чимось зайнятись, що приносить радість, наприклад, зустрітись з друзями, відвідати концерт чи сходити в кіно. Приємна активність сприяє виробленню гормону щастя серотоніну, так само як сонячне світло.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі