chrome firefox opera safari iexplorer

7 порад довголіття від Національної медакадемії та ООН

21 квітня 2012 о 13:48

Як повідомили в прес-службі МОЗ, в Інституті геронтології Національної медичної академії України за підтримки Фонду народонаселення ООН працює геронтологічний інформаційно-консультаційний центр, одним із завдань якого є інформування українців похилого віку про способи поліпшення здоров’я і продовження життя.

Фахівці центру оприлюднили рекомендації літнім людям, які хочуть виглядати і відчувати себе молодше свого віку.

Порада 1. Помірність у їжі і збалансований раціон
Експерти радять щодня вживати не більше 1,5 тис. кілокалорій. Цей мінімум розвантажує клітини і підтримує їх активність. Тим, кому за 40, рекомендують додати в меню моркву, солі кальцію для кісток і солі магнію для серця.

Порада 2. Відмова від куріння
Багато завзятих курців не кидають свою звичку, мотивуючи це тим, що здоров’я уже зіпсовано. В геронтологічному центрі підкреслюють, що відмова від сигарет поліпшить стан здоров’я навіть у дуже солідному віці.

Порада 3. Рух
Кілька хвилин занять спортом щодня продовжують життя. Доведено, що при русі в організмі виділяються гормони росту, що омолоджують тканини.

Порада 4. Сон в прохолоді
Оптимальна температура приміщення для нічного відпочинку – 17-18 градусів Цельсія. Сон в такій атмосфері сприяє уповільненню обміну речовин, що захищає організм від старіння.

Порада 5. Тренування пам’яті
Помічено, що добре тренують пам’ять заучування віршів, анекдотів, розгадування кросвордів, вивчення іноземних мов. Такі дії сповільнюють процес деградації інтелекту, активізують роботу серцево-судинної системи, покращують обмін речовин і знижують ризик виникнення недуг на зразок хвороби Альцгеймера.

Порада 6. Випуск емоцій назовні
Щоб не впадати в депресію, не потрібно пасивно спостерігати зовнішні обставини. Щоб менше хворіти, не можна звинувачувати у виникаючих проблемах себе, не можна стримувати свій гнів і образи. Для отримання розрядки потрібно частіше обговорювати проблеми з близькими. Позитивно на стан організму впливають навіть сльози: разом з ними організм позбавляється від гормонів стресу. Також в сльозах виявлені морфіноподібні речовини із заспокійливою дією.

Порада 7. Оптимізм
Експерти вкотре нагадують: сміх продовжує життя.

23 квітня

Інші дати
Народився Василь Земляк (Вацик)
(1923, - с. Конюшівка Вінницької обл. - 1977) - український письменник, видавець, кіносценарист.  Найбільше визнання здобула дилогія "Лебедина зграя" (фільм "Вавилон - ХХ") і "Зелені млини".
Розгорнути
Народився Григорій Тютюнник
(1920, с.Шипівка Полтавська область – 1961) - український письменник. Автор роману «Вир».
«Кажуть, що дуже мудрий чоловік оту всю техніку військову видумав. А я мислю так, що якби найшовся такий, що все оте попалив, той був би наймудріший...» (Григорій Тютюнник
Розгорнути
Народився Іван Шмальгаузен
(1884, м. Київ - 1963) - біолог. Всесвітньо відомий теоретик еволюційного вчення XX ст.
Розгорнути