chrome firefox opera safari iexplorer

Лауреатами премії Фонду Т.Г.Шевченка стали С.Гальченко, Людмила Красицька і М.Мушинка

13 травня 2014 о 10:24

Стали відомими імена лауреатів премії Всеукраїнського благодійного Культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…» за 2014 рік.

Ними стали:

Сергій Гальченко (м. Київ) – заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ, широко знаний у світі шевченкознавець, автор численних статей та монографії з питань шевченкознавства, редактор і упорядник більш 20 унікальних видань творів Кобзаря.

Нагороджується за великий внесок у сучасне шевченкознавство. Зокрема, за багаторічну працю пошуковця Шевченкової спадщини, сприяння музеям Т. Шевченка в оновленні та поповненні експозицій, популяризацію Шевченкового слова через ЗМІ та численні зустрічі в аудиторіях.

Людмила Красицька (м. Київ) – президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Шевченка з 1992 р., авторка низки поетичних збірок, драматичних творів, а також нарисів та статей на шевченківську тематику.

Нагороджується за багаторічну подвижницьку громадську працю на ниві української культури (зокрема, розробку та впровадження численних загальноукраїнських культурницьких проектів: перша в незалежній Україні щорічна всеукраїнська студентська конференція «Розбудова держави», міжнародні шевченківські конференції, творчі конкурси молоді до Шевченківських свят тощо) та вагомий внесок у розвиток культурних зв᾿язків як в Україні, так і на міжнародному рівні.

Микола Мушинка (Словаччина) – доктор філологічних наук, дійсний член НТШ, іноземний член НАНУ, видатний україніст, автор більше двох тисяч наукових праць (книг, монографій, розвідок, статей).

Нагороджується за неоціненний внесок у світову україністику. Зокрема, відродження із політичного небуття десятків імен видатних діячів української науки, культури, мистецтва, держави, знайдення їхніх архівів, які суттєво збагатили національні архівні сховища та музейні експозиції, а також пошук їхніх могил і перепоховання в Україні, сприяння встановленню їм пам᾿ятників, заснуванню музеїв.

Вручення премії відбудеться традиційно в Каневі на Чернечій горі в поминальну суботу напередодні свята Трійці 7-го червня.

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути

Новини Дивитися всі