chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних Київ святкуватиме День міста

30 травня 2014 о 12:16

Цього року з Днем Києва у столиці вийшла невеличка плутанина. Офіційно він мав бути 24-25 травня, однак саме на ці дні припали дострокові вибори Президента. Тож святкування довелося перенести на тиждень уперед — на межу весни і літа, поєднавши з програмою відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

Відбулися зміни і в самій програмі святкувань, пише Україна молода. 

Як повідомив в. о. директора департаменту з питань культури КМДА Ростислав Карандєєв, було скасовано два найбільші та найгучніші концерти, які, з одного боку, були б недоречними в нинішній ситуації, до того ж їхнє проведення обійшлося б міському бюджету в понад два мільйони гривень.

«Буквально тиждень тому було прийнято рішення про скорочення окремих витратних заходів. Навряд чи в умовах військових дій на території України і щоденних повідомлень iз лінії фронту про загибель українських громадян ми можемо нехай навіть у столиці, де зараз тихо і спокійно, проводити гучні святкування», — зазначив Карандєєв.

Загалом на підготовку до свята з міського бюджету було виділено 1,115 млн. гривень. «Сума не надто велика, оскільки сім з десяти районних управлінь знайшли недержавні джерела фінансування», — коментує в. о. директора департаменту.

Натомість 31 травня в рамках Дня Києва одразу на трьох майданчиках — на Хрещатику, ВДНГ і в парку «Київська Русь» відбудеться фестиваль «Парад культур», у якому візьмуть участь представники 40 країн. Іноземні гості представлять автентичну культуру своїх країн: пісні, музику, кухню, народні промисли.

Наступного дня на центральній вулиці міста пройде «Парад спорту», в рамках якого відбудуться традиційний «Пробіг під каштанами» та інші спортивні заходи. Організатори також планують встановити на головній вулиці столиці спеціальну фан-зону під назвою «Казковий ліс», де гості зможуть знайти собі заняття до душі: від співу до спортивних змагань.

Окрім того, в суботу заплановані велопарад, вітрильна регата, Київський відкритий фестиваль повітряних зміїв, фестиваль національно-культурних громад «Етнічний віночок Києва», відкритий кубок міста з повітроплавного спорту.

За словами Ростислава Карандєєва, свято підготувала ще стара команда, яка працювала за часів Попова. А в майбутньому підхід до організації святкувань може змінитися. «Я вважаю, що акценти мають бути не на окремі точкові заходи, а в цілому на створення атмосфери свята. Хай це будуть маленькі майданчики, але вони, наприклад, мають бути в кожному торговому центрі, упродовж дня. Має звучати музика кругом, де тільки це можливо. Вiтаються вікторини серед киян, проведення конкурсiв серед шкільної та учнівської молоді, дорослих людей», — пропонує Карандєєв.

Як сприйме ці пропозиції команда нового мера, поки що невідомо. Час покаже.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути