chrome firefox opera safari iexplorer

Строковиків можуть затримати максимум на шість місяців

13 травня 2014 о 10:16

Військовослужбовці ЗС України, які були призвані на строкову військову службу весною минулого року, можуть бути затримані на службі, з огляду на агресію Росії, максимум на шість місяців.

Про це на прес-конференції у Києві повідомив начальник відділу призову та комплектування управління комплектування та призову Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України Валерій Дендрибера, передає кореспондент Укрінформу.

«В діючому законодавстві ця норма прописана: Указом Президента військовослужбовці строкової служби, які відслужили встановлений термін, можуть бути затримані на військові службі протягом до шести місяців», — сказав він.

Полковник нагадав, що відповідно до Указу в.о. Президент України від 1 травня поновлюється призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил та інших військових формувань України. Паралельно категорія військовослужбовців строкової служби, яка відслужила, буде звільнюватися і ставати на облік військовозобов'язаних, додав Дендрибера.

Що стосується звільнення (демобілізації) військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації в особливий період, то воно може бути здійснено за умови стабілізації воєнно-політичної обстановки навколо України. Час та порядок її проведення буде визначено відповідним Указом Президента України.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути