chrome firefox opera safari iexplorer

Бої між силами АТО та бойовиками відбуваються вже на околицях Луганська — ЗМІ

16 червня 2014 о 11:32

Бої між силами АТО та проросійськими бойовиками відбуваються фактично на околицях Луганська. Українські силовики підходять до міста з кількох сторін. В свою чергу бойовики чинять опір і, за свідченнями очевидців, вже традиційно розміщуються у житлових кварталах, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Вночі та вранці жителі Луганська чули потужні вибухи. Зокрема, протистояння триває у селищі Станиця Луганська. Значна частина жителів селища зараховує себе до донських козаків, яких не раз можна було побачити в лавах сепаратистів.

Також надходила інформація, що на блокпостах бойовиків поблизу селища бачили людей кавказької зовнішності.

Одна з жителів селища розповіла Радіо Свобода, що змушена переховуватися у підвалі, побоюючись потрапити під обстріл. За словами очевидців, поблизу селища вони спостерігають велике скупчення бронетехніки Збройних сил України.

Бойовики «вселилися» в університетський гуртожиток

Самі ж бойовики теж не гають часу, зосереджуючи свої сили у східних житлових кварталах міста. Зокрема, озброєні сепаратисти захопили гуртожитки Східноукраїнського університету. Приміщення знаходяться якраз в районі виїзду на селище Станиця Луганська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖОбстановка в Луганську за добу була напруженою, в лікарні везуть поранених

Крім того, за повідомленням прес-служби обласного управління МВС, озброєні люди захопили одну з будівель компанії «Луганськгаз» і встановили там кулемет. Будівля стоїть на іншій околиці міста – у напрямку міста Щастя, яке на вихідних було зачищене від сепаратистів і зараз від нього наступають сили АТО.

Напередодні, за повідомленням ЗМІ, у цьому напрямку силовики звільнили село Весела Гора, яке в 20 хвилинах їзди на автомобілі від Луганська. Сьогодні вранці надійшла інформація, що в цьому ж районі відбувся бій поблизу селища Металіст.

Ще одним напрямком для наступу сил АТО міг стати напрямок луганського аеропорту. Там, як відомо, перебувають українські десантники. І бойовики їх постійно обстрілюють. Саме тут сталася жахлива трагедія з транспортним літаком ІЛ-76. Але про можливу атаку з аеропорту поки інформації немає. 

Настрої жителів Луганська

Життя в Луганську начебто особливо не змінилося. Продовжує ходити громадський транспорт. Працюють крамниці. Дефіциту продуктів харчування не спостерігається. Щоправда магазини, які раніше працювали цілодобово, тепер працюють до 21:00-22:00.

Попри зовнішній спокій, серед людей присутні панічні настрої. Все ж таки звуки вибухів роблять свою справу. Люди, з якими довелося поспілкуватися кореспонденту Радіо Свобода, побоюються що вони можуть опинитися під обстрілом, адже проросійські бойовики облаштовуються поряд з їхніми домівками. Приклад цьому університетський гуртожиток та інші захоплені адмінбудівлі.

Чимало луганчан або вже виїхали, або ще планують виїхати в більш безпечне місце. Батьки намагаються вивезти з міста своїх дітей. Люди їдуть у різних напрямках, хтось в інші області України, а хтось до родичів у Росію.

Джерело: Уніан
Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі