chrome firefox opera safari iexplorer

Генпрокуратура знову поновила розслідування смерті композитора Івасюка

12 червня 2014 о 12:55

Автора пісні «Червона рута» знайшли повішеним у 1979 році.

Генеральна прокуратура відновила розслідування причин і обставин смерті відомого українського композитора Володимира Івасюка, який нібито повісився у лісі біля Львова в 1979 році, повідомляє прес-служба Генпрокуратури в четвер, 12 червня.

За зверненням члена консультативної ради при Генпрокуратурі скасовано незаконну постанову слідчого про закриття кримінальної справи за фактом смерті відомого українського композитора, якого знайшли повішеним у лісі під Львовом в 1979 році.

«Враховуючи значний суспільний резонанс, який свого часу викликала і зараз турбує громадськість загадкова смерть композитора, а також з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин смерті Івасюка, необхідність перевірки на причетність до позбавлення його життя певного кола осіб, Генеральною прокуратурою Україна постанову про закриття кримінальної справи скасовано», — повідомили в Генпрокуратурі.

За інформацією відомства, розслідування причин і обставин смерті композитора доручено досвідченим слідчим.

Нагадаємо, органами прокуратури в 1979—1980, а також протягом 2009—2012 роках проводилося досудове слідство у кримінальній справі за фактом смерті Володимира Івасюка, за результатами якого в листопаді 2012 року справу було необґрунтовано закрито за відсутністю складу злочину.

Володимир Івасюк — видатний український композитор і поет, один із основоположників української естрадної музики. Він автор 107-ми пісень, в тому числі «Червоної Рути» і «Водограю», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів.

8 травня 1979 року 30-річного Івасюка знайшли мертвим у Брюховицькому лісі під Львовом, офіційною версією смерті назвали самогубство.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України вже відновлювала закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути