Про це повідомив нинішній очільник міністерства Сергій Квіт, якого цитує 5 канал.
«Зараз буде проводитися новий тендерний відбір. Але він буде проведений за новою системою процедур», — наголосив міністр.
Нагадаємо, що торік фахівці знайшли у підручниках, схвалених Міністерством освіти та науки,численні орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні помилки. Зокрема тернопільські педагоги знайшли 153 помилки і неточності на 149 сторінках підручника із математики для 1-го класу. Тогочасний глава відомства Табачник тоді факт помилок заперечував.
Як раніше повідомляла «Українська правда. Життя», підручники з математики для першого класу написані незрозумілою для першокласника мовою.
Крім того, «Буквар» та «Українська мова» і «Літературні читання» для другого класу переповнені текстами на сільську тематику і містять чимало слів, які нині не використовуються у розмові.
Раніше тривали численні дискусії довкола помилок у підручниках для школярів. Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод у відповідь на критику підручників тоді зауважив, що помилок немає.
А ті зауваження, які лунають, стосуються друкарських помилок. А критика, яка шириться пресою на адресу нових підручників, «є свідченням нецивілізованої конкурентної боротьби».
Раніше тернопільські видавці заявляли, що у згаданих підручниках з математики понад сотні помилок.
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що мимодруки у підручниках були через те, що авторка «Математики» хворіла.
«Той підручник, де були висмикнуті — до речі „Математика“ не першого класу, а другого – там не було такої кількості підручників, було кілька мимодруків („опечаток“). Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх 153 підручників, автор якого – чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання», — сказав Табачник.
«І досить вже журналістам мучити пам'ять цієї світлої жінки. Немає її поруч, а видавництво всі „опечатки“ вже розіслало в кожну школу. Пожалійте світлу пам'ять вчителя», — додав він він.