chrome firefox opera safari iexplorer

У Квебеку встановили погруддя Шевченка

05 червня 2014 о 11:17

У канадському Квебеку на Алеї поетів встановили погруддя Тараса Шевченка.

Як повідомляє портал української діаспори VIDIA, автором пам’ятника є скульптор Олег Лесюк, який народився у Львові та понад 20 років проживає у Канаді.

“Алея поетів в історичному старому місті Квебек є гідним місцем, звідки геній Шевченка буде надихати покоління на довгі роки”, – сказав під час відкриття погруддя президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

За даними літературознавчого сайту Літакцент, на Алеї поетів до цього були розміщені скульптури п’ятьох видатних поетів: в’єтнамського Нґуєн Траі, російського Олександра Пушкіна, канадського Еміля Нелліґана, італійського Данте Аліґ’єрі та вірменського Вартапета Комітаса

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

1 липня

Інші дати
1 липня відзначають:
  • День архітектури України.
  • День Військово-Морських Сил України.
  • День працівників морського і річкового флоту України.
Розгорнути
Павло Мірошниченко
1920 –  український художник-пленерист, особливо яскраво проявив себе в роботах, присвячених природі Криму.
Розгорнути
Йосип Шкловський
1916 – видатний український радянський астрофізик, засновник відомої астрофізичної школи. Уперше в СРСР (1953–1954) прочитав курс радіоастрономії. Головна праця «Всесвіт, життя, розум»
Розгорнути
Леонтій-Людомир Дмоховський 
1909 – першовідкривач вірусної природи ракових пухлин, засновник школи онкологічної вірусології. Першопроходець у застосуванні електронної мікроскопії, в т. ч. в онкологічній вірусології. Багатолітній член Українського лікарського товариства Північної Америки та НТШ.
Розгорнути