chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині встановили пам’ятник Соломії Крушельницькій

06 листопада 2013 о 12:22

Наприкінці минулого тижня в райцентрі Заліщиках Тернопільської області встановили погруддя славетній оперній діві, уродженці Тернопільщини — Соломії Крушельницькій, повідомляє газета «День».

У цьому містечку співачка побувала 1905 року з Шевченківською концертною програмою. Тоді вона виступила в будинку колишнього кінотеатру. Нині ім’ям Крушельницької названо вулицю й той сквер, де тепер постав їй пам’ятник.

В урочистому відкритті брали участь представники влади, громадськості, концертну програму підготували студенти вокального відділу Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької.

Нагадаємо, погруддя співачки є також у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької, міланському «Ла Скала». Торік бронзовий бюст встановили ще в одному італійському місті — Торре дель Лаго, де 1904 року Крушельницька з тріумфом виконала головну партію в опері Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».

Єдиний же на сьогодні у світі пам’ятник у повний зріст постав 2010 року в Тернополі, де неперевершена Соломія навчалася й робила перші кроки на театральній сцені.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути