chrome firefox opera safari iexplorer

В Італії встановили погруддя Соломії Крушельницької

08 серпня 2012 о 14:50

В італійському містечку Торре дель Лаго, що неподалік м. Віареджіо, де протягом липня-серпня проходить всесвітньовідомий оперний фестиваль «Пуччіні», відбулося урочисте відкриття бронзового погруддя славетної української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Про це повідомило Посольство України в Італії.

Таким чином Італія долучилася до відзначення 140-річчя з дня народження нашої геніальної співвітчизниці (яке виповнюється у вересні цього року), стояти на одній сцені з якою вважали за честь Енріко Карузо, Тітто Руффо, Федір Шаляпін.

60 років тому вона пішла з життя, залишивши неоціненну творчу спадщину нащадкам.

Бронзовий монумент Соломії Крушельницької був встановлений в м. Торре дель Лаґо, де знаходиться музей італійського композитора Джакомо Пуччіні. Саме таму 1904 році  відбулося тріумфальне виконання Соломією головної партії в опері «Мадам Баттерфляй», яка до того, як відомо, зазнала гучного провалу в італійській «Ла Скала».

Як відомо, саме в Італії Крушельницька, яка була заміжня за мером міста Віареджіо, провела більшу частину свого творчого життя, мала величезний успіх та визнання.

Фото gazetaukrainska.com

Автор бронзового погруддя – відомий в Італії український скульптор Руслан Іваницький, який своїм витвором ще раз увіковічнив пам'ять про Соломію Крушельницьку в Італії.

Встановлення погруддя Соломії Крушельницької відбулося за ініціативи Посольства України в Італії, Міськради м. Віареджо, Фондації «Фестиваль Пуччіні», а також за підтримки Фундації «Сімонетта Пуччіні», УГКЦ в Італії, МЗС і МКТ України.

«Рідна країна»

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути