chrome firefox opera safari iexplorer

Українську молодь кличуть вчитись до Європи

25 червня 2014 о 11:44

З 2014 року ЄС запускає нову освітню програму Еразмус+, яка пропонує українській молоді широкі можливості для освітніх, наукових та молодіжних обмінів. Відтак за оцінками Європейської Комісії, в рамках цієї програми, впродовж 2014 – 2020 років, понад 4000 українських студентів зможуть взяти участь в університетських програмах обміну та понад 7000 – в молодіжних проектах Еразмус+.

Програма Еразмус+ повністю фінансуються Європейським Союзом та покликана активніше інтегрувати систему вищої освіти  країн-партнерів ЄС, включно з Україною, в європейський освітній простір, інформує Бюлетень представництва ЄС в Україні.

Європейські освітні проекти не є новими для українців. Уже не перший рік вони мають можливість здобувати європейську освіту на рівні магістра та вище в рамках програми «Еразмус Мундус».   Власне, сама програма «Еразмус Мундус» з наступного навчального року стане частиною ширшої програми «Еразмус+».

Магістерські та аспірантські програми «Еразмус Мундус» адмініструються консорціумом кількох університетів. Це дозволяє не тільки навчатись в двох і більше університетах, але і отримати одразу декілька дипломів після успішного завершення  навчання. З поміж іншого, навчання на програмах «Еразмус Мундус» виділяється своєю інтенсивністю та можливістю на щоденній основі жити серед своїх однолітків практично з усіх європейських країн.

Вища якість європейської освіти в порівнянні з українською також  доволі часто називається серед мотивів участі в програмі «Еразмус Мундус». Якщо в Україні університети доволі часто заохочують заучування набору фактів без їхнього критичного осмислення, то в Європі професори в першу чергу вчать студентів думати, – зазначають українські випускники програм «Еразмус Мундус». Європейські університети також дають більше свободи своїм студентам: вони можуть самостійно обирати навчальні предмети, їхню присутність на лекціях не контролюють. Власне, лише студент несе відповідальність за свою освіту. Звісно, матеріально-технічна база європейських ВНЗ та ресурси їхніх бібліотек також якісно виділяють європейську освіту від більшості українських університетів.

Досвід навчальної мобільності та проживання в багатокультурному середовищі також позитивно сприяє в подальшій професійній реалізації  як в Європі, так і в Україні. Українські випускники європейських освітніх програм краще адаптуються до змін на ринках праці. Дуже часто наявність європейського диплому є підтвердженням не тільки професійних навичок, але і володіння іноземними мовами, передусім англійською. Наші респонденти, зокрема, працюють зараз в міжнародних проектах, посольствах чи продовжують своє навчання на рівні докторських студій.

Як взяти участь в освітній програмі.

Джерело: Твоє місто
Розділи: Новини освіти

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути