chrome firefox opera safari iexplorer

Забруднення повітря погіршує роботу мозку

23 червня 2014 о 11:24

Автомобільні вихлопи та інші джерела забруднення повітря прискорюють процес зниження когнітивних здібностей у літніх людей, попереджає meddaily.ru з посиланням на Reuters. Центр біодемографії і здоров'я населення, а також Центр геронтології Андруса вирішили дослідити дану проблему, взявши за основу інформацію, зібрану, починаючи з 1986 року.

Вчених цікавив стан 780 осіб, яким у 2001—2002 роках було 55 років і більше. В кінці 90-х фахівці почали заміряти концентрацію забруднюючих частинок там, де жили учасники дослідження. Когнітивні здібності оцінювалися за тестами на пам'ять, з математики. Оцінка виходила за кількістю зроблених помилок.

Виявилося, середня концентрація малих частинок становила 13,8 мікрограма на кубічний метр. Між тим, установлений ліміт якості повітря становить 12 мкг. Якщо люди жили в місцях, де рівень забруднення дорівнював 15 микрограммам і більше, то показники помилок були в півтора рази вищі, ніж у людей, які жили в місцях з забрудненням у 5 мікрограмів максимум.

Відомо: частинки розміром 2,5 мікрони і менше можуть проникати глибоко в легені і навіть кровотік. Мабуть, негативний ефект на когнітивні здібності здійснюється саме за рахунок впливу на серцево-судинний статус. Потім, судини безпосередньо пов'язані з мозком. Так частинки проникають і у сам мозок.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути