chrome firefox opera safari iexplorer

Названі найзабрудненіші міста України за 2012 рік

31 травня 2013 о 14:00

За 2012 рік найбільший рівень забруднення повітря, який оцінювався з комплексного індексу забруднення атмосфери (КІЗА), як дуже високий зареєстрований у п'яти містах України — Одесі, Горлівці, Армянську, Слов'янську та Дніпродзержинську.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії України, оцінка забруднення атмосферного повітря на території України за 2012 рік здійснювалася за даними спостережень, які проводилися у 53 містах на 163-х стаціонарних і двох маршрутних постах державної системи моніторингу гідрометеорологічної служби.

Високий рівень забруднення відзначений у Києві, Красноперекопську, Маріуполі, Донецьку, Кривому Розі, Макіївці, Ужгороді, Рівному, Дніпропетровську, Дзержинську, Рубіжному, Єнакієвому, Лисичанську, Херсоні, Сєвєродонецьку, Запоріжжі, Краматорську, Миколаєві та Луцьку. При цьому пояснюється, що порівняльна оцінка забрудненості повітря в Україні проводиться з комплексного індексу забруднення атмосфери — це безрозмірний показник, який враховує індекс забруднення повітря окремої домішкою та клас небезпеки забруднюючої речовини.

Виділяються чотири рівня забруднення: безпечний — якщо значення КІЗА не перевищують 5, підвищений — 5-7, високий — 8-13 і дуже високий — 14 і вище. При цьому наголошується, що в Маріуполі за 2012 рік КІЗА розцінювався як високий, тоді як за 2011 рік — дуже високий.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Некатегоризовано

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути