chrome firefox opera safari iexplorer

Біблію переклали ще сімома мовами

18 липня 2014 о 10:15

Повний текст Біблії переклали ще сімома мовами. Трьома з них користуються жителі Африки, двома — Азії, однієї — Латинської Америки і однієї — Європи. Про це повідомило німецьке Біблійне Товариство 15 липня 2014 в Штутгарті, посилаючись на Всесвітню асоціацію.

Біблію тепер можна прочитати на мовах: мандінка, якою користуються в Гамбії; молі — в Гвінеї-Бісау і Сенегалі; криа — у Сьєрра-Леоне; шіллук — у Південному Судані. Двома новими перекладами Біблії зможуть користуватися народи в Індії та Малайзії, які розмовляють мовою какбарок — у штаті Трипура, і Мурут — в Борнео.

Також повний текст Святого Письма доступний на мові народу тоба, що живе на півдні Болівії і півночі Аргентини. Біблію переклали також на удмуртську, яка належить до угро-фінської групи мов.

Святе Письмо тепер повністю перекладено на 511 мов, повідомило Біблійне Товариство. Новий Завіт доступний на 1295 мовах. Окремі частини Біблії можна прочитати на ще 844 мовах.

За оцінками дослідників, існує близько 6900 живих мов по всьому світу. Про це повідомляє Католицький оглядач.

Джерело: Risu.org.ua
Розділи: Новини культури

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути