chrome firefox opera safari iexplorer

Держкіно заборонило показ в Україні двох російських фільмів

30 липня 2014 о 12:24

«Раніше мені здавалося, що Росія продукує свої військово-ментовсько-кримінальні серіали для того, аби експортувати їх в Україну та інші пострадянські країни з метою підтримувати в стані активності їхні п’яті колони. Але виявилося, що це не вся правда. Найстрашніше, що ця культурна парадигма і є основою ментальності сучасної Росії. Тобто за останні 70 років у ній нічого не змінилося: третина країни сидить у зонах, друга третина їх стереже, а ще третина знімає про це кіно і підтримує цю ідеологію. І головне — всі три категорії неодмінно бухають у кожному кіно. Звідси — основні риси національного характеру — агресія, войовничість, самодурство, насильство, безжальність. Але ж перед світом треба якось зберігати обличчя. Звідси — брехня, пристосуванство, дволикість, хитрість, підступність. Таке російське кіно потрібно заборонити по всій Україні. І не тому, що зараз іде з ними війна, а тому, що не можна і далі інфікувати свій народ чужою ментальністю. Якщо й справді Україна не Росія», — писав свого часу у «Фейсбуці» відомий поет і співак Анатолій Матвійчук.

Схоже, це почали розуміти і державні структури. І перейшли до рішучих кроків — як повідомила прес-служба Міністерства культури України, Державне агентство України з питань кіно заборонило показ в Україні фільмів «Біла гвардія» і «Піддубний» російського виробництва.

На думку експертів Мінкульту, дві подані кінострічки демонструють зневагу до української мови, народу і державності, а окремі факти перекручені й переписані на користь Росії.

«Піддубний, український силач, має українське походження, проте в цій кінострічці немає навіть згадки про те, що він з України. Тим паче нещодавно вийшов фільм «Іван Сила» українського виробництва. Те саме стосується і «Білої гвардії». Треба читати Булгакова і правдиво його екранізувати, а не зміщувати акценти та розказувати, що Київ насправді має російську історію», — прокоментував ситуацію «УМ» міністр культури Євген Нищук.

«В умовах інформаційної війни та з урахуванням захисту національних інтересів в інформаційно-культурному просторі було прийнято рішення про невидачу даним фільмам прокатних посвідчень», — йдеться у повідомленні. «Ми не можемо 23 роки ніяк не реагувати на насаджування і перекручування з боку російської кіноіндустрії», — говорить міністр.

Такі заходи впроваджуються за дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках секторальних санкцій по відношенню до Російської Федерації. Основна мета — не допустити вихід в український прокат фільмів, що несуть у собі розпалювання ворожнечі, спотворені та перекручені факти. «Ми створили групу експертів, яка займається також переглядом фільмів, театральних постанов та репертуару естрадних артистів iз Росії, які часто приїжджають сюди на гастролі», — зазначив Євген Нищук.

Нагадаємо, що свого часу канал «1+1» звернувся до колег iз пропозицією вилучити з сітки мовлення російські серіали, зокрема ті, що прославляють збройні сили РФ та пропагують агресію. Щоправда, відгукнулися на це не всі — гроші не пахнуть.

 

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути