chrome firefox opera safari iexplorer

Держкіно заборонило показ в Україні двох російських фільмів

30 липня 2014 о 12:24

«Раніше мені здавалося, що Росія продукує свої військово-ментовсько-кримінальні серіали для того, аби експортувати їх в Україну та інші пострадянські країни з метою підтримувати в стані активності їхні п’яті колони. Але виявилося, що це не вся правда. Найстрашніше, що ця культурна парадигма і є основою ментальності сучасної Росії. Тобто за останні 70 років у ній нічого не змінилося: третина країни сидить у зонах, друга третина їх стереже, а ще третина знімає про це кіно і підтримує цю ідеологію. І головне — всі три категорії неодмінно бухають у кожному кіно. Звідси — основні риси національного характеру — агресія, войовничість, самодурство, насильство, безжальність. Але ж перед світом треба якось зберігати обличчя. Звідси — брехня, пристосуванство, дволикість, хитрість, підступність. Таке російське кіно потрібно заборонити по всій Україні. І не тому, що зараз іде з ними війна, а тому, що не можна і далі інфікувати свій народ чужою ментальністю. Якщо й справді Україна не Росія», — писав свого часу у «Фейсбуці» відомий поет і співак Анатолій Матвійчук.

Схоже, це почали розуміти і державні структури. І перейшли до рішучих кроків — як повідомила прес-служба Міністерства культури України, Державне агентство України з питань кіно заборонило показ в Україні фільмів «Біла гвардія» і «Піддубний» російського виробництва.

На думку експертів Мінкульту, дві подані кінострічки демонструють зневагу до української мови, народу і державності, а окремі факти перекручені й переписані на користь Росії.

«Піддубний, український силач, має українське походження, проте в цій кінострічці немає навіть згадки про те, що він з України. Тим паче нещодавно вийшов фільм «Іван Сила» українського виробництва. Те саме стосується і «Білої гвардії». Треба читати Булгакова і правдиво його екранізувати, а не зміщувати акценти та розказувати, що Київ насправді має російську історію», — прокоментував ситуацію «УМ» міністр культури Євген Нищук.

«В умовах інформаційної війни та з урахуванням захисту національних інтересів в інформаційно-культурному просторі було прийнято рішення про невидачу даним фільмам прокатних посвідчень», — йдеться у повідомленні. «Ми не можемо 23 роки ніяк не реагувати на насаджування і перекручування з боку російської кіноіндустрії», — говорить міністр.

Такі заходи впроваджуються за дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках секторальних санкцій по відношенню до Російської Федерації. Основна мета — не допустити вихід в український прокат фільмів, що несуть у собі розпалювання ворожнечі, спотворені та перекручені факти. «Ми створили групу експертів, яка займається також переглядом фільмів, театральних постанов та репертуару естрадних артистів iз Росії, які часто приїжджають сюди на гастролі», — зазначив Євген Нищук.

Нагадаємо, що свого часу канал «1+1» звернувся до колег iз пропозицією вилучити з сітки мовлення російські серіали, зокрема ті, що прославляють збройні сили РФ та пропагують агресію. Щоправда, відгукнулися на це не всі — гроші не пахнуть.

 

30 липня

Інші дати
Народився Олександр Шульгин
(1889, с.Софине, Полтавська область – 1960), український політичний та державний діяч, історик-соціолог, публіцист, член Центральної Ради,  перший міністр закордонних справ УНР, Голова уряду УНР в екзилі.  
Тихе батьківське поле за поліським селом розляглось. Все чекає когось, не діждеться когось. Чує кроки господаря, чує дотик руки. І снагою життя наливаються вщерть колоски. Наливаються сонцем, вітрами, теплом, споконвічним, живим, невмирущим зерном. (Микола Сингаївський)
Розгорнути