Під час проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети на 65-й сесії ООН, що відбулася 27 квітня 2011 року, заснували нове свято, безпосередньо присвячене дружбі. Міжнародним днем дружби в календарі стала дата 30 липня.
Попри те, що це здавалося б молоде свято у міжнародному календарі, воно має свою, неповторну історію. Подібну календарну подію як День дружби, за даними DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська національна асоціація вітальних листівок. Ця пропозиція мала комерційний підтекст. Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930).
Було запропоновано відзначати цей день 2 серпня. Причиною вибору саме цієї дати було бажання розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі.
До 1940-х рр. інтерес до свята з боку Нового світу помітно зменшився, однак аналогічні ініціативи підтримали в деяких країнах Азії, де свято відзначали на офіційному рівні.
Нагадаємо, що в епоху новітньої історії, темі дружби приділяється значна увага. Приміром, вже знайомий всім День дружби і єднання слов’ян, що відзначається 25 червня або Міжнародний день друзів, який відзначається по всьому світу 9 червня, існує також і неофіційний День завоювання друзів, що святкується 24 листопада.
Ідея Всесвітнього дня дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше була запропонована 20 липня 1958 року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух World Friendship Crusade і обрана дата 30 липня.
Дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку.