chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові на офіційному рівні боротимуться з російськими товарами

23 липня 2014 о 14:28

Відтепер у місті Лева діятиме програма, яка зобов’язує підприємців маркувати товари російського походження. На останній сесії міської ради депутати прийняли відповідне рішення, повідомляє Україна молода. 

Насправді програма передбачає цілий ряд заходів, починаючи від позначення російських товарів і закінчуючи бойкотом артистів, які відкрито підтримали політику Путіна.

За рішенням депутатів, у всіх торговельних точках міста товари російського походження будуть позначені маркуванням «Товари з Російської Федерації». Крім того, на цінники таких товарів має бути нанесений знак російського триколора.

Проте, цього депутатам здалося мало, і вони вирішили відправити «російське виробництво» на окремі полиці і навіть стенди з відповідним написом встановити.

Аби підприємці часом не заплутались у термінах, у депутатській ухвалі є чітке визначення: «Товаром російського походження вважається товар, вироблений, розфасовний, зібраний, вирощений на території Російської Федерації, чи товар, власником якого є громадянин Російської Федерації або юридична особа, зареєстрована у Російській Федерації», — пояснив Любомир Мельничук, депутат Львівської міської ради.

Також депутат додав, що такі заходи є обов’язковими, адже штрих-коду виявилось замало: «Була проведена широка кампанія щодо розпізнавання російських товарів за штрих-кодом, — пояснює пан Мельничук. — Проте наші горе-підприємці знайшли спосіб обійти цю норму. Тому ми були змушені чітко прописати, які товари належить маркувати».

Мер Андрій Садовий додав, що подібна практика у Львові вже є: «Вже кілька років міська рада спільно з торговими мережами розміщує вказівники, які одразу демонструють «львівську» продукцію, — додав мер. — І це треба продовжувати. А також зробити так, щоб була інформація стосовно українського виробника та товарів, які вироблені в інших країнах. Так люди будуть свідомі у своєму виборі. Це шлях, яким ішли всі цивілізовані країни, які хотіли вийти з рабства, через мудрі, економічно виважені рішення».

Але лише маркуванням товарів програма не обходиться. Для виховання патріотизму буде здійснюватися інформаційний супровід під гаслом «єдина країна» в дитячих патріотичних таборах і в міській соціальній рекламі. До того ж у навчальних закладах Львова управління освіти проводитиме інформаційно-виховні години, на яких розповідатимуть про політичну ситуаціїю в Україні та агресію щодо нас iз боку Росії.

Також у Львові на офіційному рівні протидіятимуть гастролям тих артистів, які публічно підтримували агресію проти України.

«Ухвала дуже правильна, — коментує «УМ» Олег Радик, керівник громадської ініціативи «Економічний бойкот». — Така ініціатива буде поширюватися не лише на Львів, а й на всю область та за її межі. Нам уже телефонували з Волині. А щодо Львова, то ми, безперечно, стежитимемо за виконанням ухвали, адже тепер за відсутність маркування можна і ліцензію втратити, тож наші перевірки матимуть досить значущий вплив».

Розділи: Суспільство

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути