chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові на офіційному рівні боротимуться з російськими товарами

23 липня 2014 о 14:28

Відтепер у місті Лева діятиме програма, яка зобов’язує підприємців маркувати товари російського походження. На останній сесії міської ради депутати прийняли відповідне рішення, повідомляє Україна молода. 

Насправді програма передбачає цілий ряд заходів, починаючи від позначення російських товарів і закінчуючи бойкотом артистів, які відкрито підтримали політику Путіна.

За рішенням депутатів, у всіх торговельних точках міста товари російського походження будуть позначені маркуванням «Товари з Російської Федерації». Крім того, на цінники таких товарів має бути нанесений знак російського триколора.

Проте, цього депутатам здалося мало, і вони вирішили відправити «російське виробництво» на окремі полиці і навіть стенди з відповідним написом встановити.

Аби підприємці часом не заплутались у термінах, у депутатській ухвалі є чітке визначення: «Товаром російського походження вважається товар, вироблений, розфасовний, зібраний, вирощений на території Російської Федерації, чи товар, власником якого є громадянин Російської Федерації або юридична особа, зареєстрована у Російській Федерації», — пояснив Любомир Мельничук, депутат Львівської міської ради.

Також депутат додав, що такі заходи є обов’язковими, адже штрих-коду виявилось замало: «Була проведена широка кампанія щодо розпізнавання російських товарів за штрих-кодом, — пояснює пан Мельничук. — Проте наші горе-підприємці знайшли спосіб обійти цю норму. Тому ми були змушені чітко прописати, які товари належить маркувати».

Мер Андрій Садовий додав, що подібна практика у Львові вже є: «Вже кілька років міська рада спільно з торговими мережами розміщує вказівники, які одразу демонструють «львівську» продукцію, — додав мер. — І це треба продовжувати. А також зробити так, щоб була інформація стосовно українського виробника та товарів, які вироблені в інших країнах. Так люди будуть свідомі у своєму виборі. Це шлях, яким ішли всі цивілізовані країни, які хотіли вийти з рабства, через мудрі, економічно виважені рішення».

Але лише маркуванням товарів програма не обходиться. Для виховання патріотизму буде здійснюватися інформаційний супровід під гаслом «єдина країна» в дитячих патріотичних таборах і в міській соціальній рекламі. До того ж у навчальних закладах Львова управління освіти проводитиме інформаційно-виховні години, на яких розповідатимуть про політичну ситуаціїю в Україні та агресію щодо нас iз боку Росії.

Також у Львові на офіційному рівні протидіятимуть гастролям тих артистів, які публічно підтримували агресію проти України.

«Ухвала дуже правильна, — коментує «УМ» Олег Радик, керівник громадської ініціативи «Економічний бойкот». — Така ініціатива буде поширюватися не лише на Львів, а й на всю область та за її межі. Нам уже телефонували з Волині. А щодо Львова, то ми, безперечно, стежитимемо за виконанням ухвали, адже тепер за відсутність маркування можна і ліцензію втратити, тож наші перевірки матимуть досить значущий вплив».

Розділи: Суспільство

11 квітня

Інші дати
Володимир Хоткевич
1913 – український фізик. Досліджував проблеми надпровідності, низькотемпературної металофізики. Ректор Харківського державного університету (1966–1975). Син письменника Гната Хоткевича.
Розгорнути
День пам'яті Северина Наливайка
(рік народження невідомий – 21 квітня 1597 страчений у Варшаві), козацький отаман, керівник антифеодального селянсько-козацького повстання 1594 – 1596 років в Речі Посполитій.
«Був молодий і гарний був на вроду, І жив і вмер, як личить козаку. За те, що він боровся за свободу, Його спалили в мідному бику». (Ліна Костенко)
Розгорнути