chrome firefox opera safari iexplorer

Як прожити рік, купуючи українське

18 серпня 2014 о 15:27

21 серпня о 16-00 у книгарні «Читай-Місто» (вул. Богдана Хмельницького 3-Б) в відбудеться презентація книги-путівника по світу українських виробників «У пошуках Made in Ukraine». Книга «У пошуках Made in Ukraine» – це опис експерименту журналіста Юлії Савостіної, яка прожила рік, купуючи лише українські товари.

Автор прожила рік (з лютого 2013 року по лютий 2014 року), купуючи лише українські товари та писала про це у своєму блозі на сайті Delo.ua.

«Я почала читати цю книгу з патріотичної цікавості, але вже на третій сторінці читала просто заради задоволення. Савостіна – лаконічний, дотепний і делікатний автор. Рідкісний дар – у трьох словах так живо описати кожне місто і його індустрію», – ділиться враженнями головний редактор Vogue Маша Цуканова.

Кожен, хто ознайомиться з книгою Юлії Савостіної «У пошуках Made in Ukraine», буде просвічений, освітлений і освячений на рух по життю з українськими товарами, українським світоглядом і гордістю за причетність до благої справи. Метою написання книги-путівника стало бажання допомогти споживачам зорієнтуватися на ринку українських товарів і підтримати вітчизняних виробників. «У пошуках Made in Ukraine» це не тільки список із більш ніж 1200 адресами українських виробників, це також неймовірні історії людей, яким цікаво жити і створювати щось корисне в рідній країні.

«Для мене фраза «свій до свого по своє» – не просто фігура мови, а частина нашої ментальності, українського світосприйняття. Тому, коли Юля запропонувала написати книгу про те, що і де у нас виробляють, я жодної секунди не замислювалася, чи потрібно це, – розповідає Катерина Венжик, головний редактор Delo.ua. – Ця книга – краща відповідь всім недоброзичливцям, які люблять повторювати «так ви за 23 роки все тільки розвалили». Ця книга, як на мене, – найцікавіший путівник по країні. Тут – справжня Україна. Молода, динамічна, підприємницька, сучасна, європейська і в той же час – дуже самобутня, індивідуальна. Я пишаюся тим, що була причетна до цього проекту».

Про проект

«У пошуках Made in Ukraine» експеримент, який розпочався в лютому 2013 року. Рік журналіст їздила по країні в пошуках виробників товарів щоденного споживання і вирішувала свої побутові питання тільки за рахунок знайденої в країні продукції. Через півроку рух набрав велику кількість послідовників і шанувальників. Так з’явилися «Українські вечері», на яких виробники збираються, знайомляться з продукцією і обмінюються контактами. У червні відбувся перший фестиваль, де 75 кращих виробників в одному місці запропонували свої товари всім бажаючим покупцям. З лютого 2014 на каналі «Україна» виходить також відеоверсія блогу.

«В Юлі Савостіної якесь дивовижне відчуття історичного моменту – вона почала свій експеримент незадовго до того, як все українське внаслідок всім відомих подій раптово стало трендовим. Авторка підготувала емпірично випробувану добірку того, чим не тільки виробник-дизайнер-хост, але й кожен із нас може пишатися. І собі, і людям – хай знають про Україну, за яку не соромно. Браво, Юля!» – захоплюється письменниця Ірена Карпа.

Путівник «У пошуках Made in Ukraine» стане першою виданою українським блогером книгою. Все описане в блозі і в книзі протестоване автором особисто.

Про автора

Юлія Савостіна не випадкова людина у бізнесі, і, звичайно, ніяк не випадкова в журналістиці: працювала директором агентства Pillar PR, PR-директором Першого національного, там же вела програму «Легко буті жінкою», була репортером на телеканалі СТБ, спецкором телеканалу ICTV , продюсером і телеведучою програми «Ділові факти» (ICTV).

Джерело: Страйк
Розділи: Новини культури

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути