chrome firefox opera safari iexplorer

Художня виставка «Моя мирна Україна» вразила європейців

10 вересня 2014 о 11:38

«Моя мирна Україна», під такою назвою проходила виставка дитячих малюнків в рамках відомого у всій Європі XXIV Економічного форуму Криниця-Здруй 2014, який щороку проводиться у Польщі та збирає політиків, депутатів Європарламенту та польського Сейму, представників бізнесу, дипломатів, діячів культури з десятків країн світу. 

30 картин, які увійшли до експозиції «Моя мирна Україна», це роботи юних талановитих українців, де вони відобразили свої думки, мрії, погляди на життя, на долю власної країни, на мирне майбутнє у щасливій, єдиній і соборній Україні. Це роботи-переможців ІІ-го Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку під назвою «Моя мирна Україна». Конкурс був організований і проведений ВБФ Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» цього року, і зібрав сотні дитячих робіт з усієї України, включаючи півострів Крим, Донецьку та Луганську області. 

У Польщі, експозицію «Моя мирна Україна» відкрили Голова Наглядової ради фонду, Ігор Янковський та Голова програмної ради, засновник Економічного форуму, Зигмунт Бердиховські. 

Звертаючись до гостей вечору, Ігор Янковський розповів про ідею щорічного конкурсу дитячих картин, який цього року зібрав понад 600 робіт юних художників з усіх регіонів України. «Художня виставка, яку ми проводимо, крім своєї культурної, творчої місії, покликана донести всій Європі, мирні прагнення дітей України, їхні мрії про життя в єдиній і неподільній країні. Картини, представлені на цій експозиції, яскраво демонструють спільне бачення майбутнього нашої країни дітьми з Заходу і Сходу України. Сьогодні ця тема особливо актуальна, тому ми плануємо показати дитячі картини й в інших країнах Європи, зокрема, через місяць відкриємо виставку в Парижі», — зазначив засновник Фонду «Ініціатива заради майбутнього». 

У свою чергу, засновник і незмінний керівник Економічного Форуму в Криниці, Зигмунт Бердиховські подякував Ігорю Янковському за ідею провести таку виставку в Польщі і запропонував розвивати співпрацю між Інститутом східних досліджень та Фондом Ігоря Янковського. Зокрема, він висловив намір організувати оздоровлення українських дітей у Польщі. 

Виставка викликала величезний інтерес у всіх учасників XXIV Економічного форуму, і кожен день збирала безліч відвідувачів, серед яких був і екс-прем'єр міністр Польщі, Ярослав Качинський. 

Також організатори повідомили, що планують і далі демонструвати експозицію «Моя мирна Україна» в містах Європи.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі