chrome firefox opera safari iexplorer

Тристоронній годинник Тернополя внесли до «Спадщини світового годинникарства»

02 вересня 2014 о 16:23

Унікальний тристоронній годинник Тернополя потрапив до «Спадщини світового годинникарства». До цього переліку французи вносять найоригінальніші витвори годинникового мистецтва.

Про це повідомили IA ZIK у прес-службі Тернопільської міської ради.

«З моїх 60-ти виготовлених годинників у цей реєстр включено лише три. Причому львівський годинник потрапив до списку після п’яти років експлуатації, адже він єдиний у світі працює у мороз і згортає стрілками сніг. А тернопільський годинник уже включено. Хоча роботи щодо його встановлення ще тривають», – розповів майстер Олексій Бурнаєв, який працював над виготовленням часоміра.

Унікальний тристоронній годинник у вересні розмістять у Тернополі на бульварі Тараса Шевченка. Усі роботи, наголошують у міській раді, будуть виконані без витрачання бюджетних коштів.

Тристоронній годинник прикрашав Тернопіль ще за часів Австро-Угорщини та Польщі. Він був встановлений на сучасному бульварі Шевченка – навпроти нинішніх вулиць Сагайдачного та Кульчицької. Це було головне місце зустрічей і побачень у місті.

zik.ua

 zik.ua

Під час воєнних дій навесні 1944 року годинник знищили. Відновлений часомір – унікальний, адже він буде другим у світі тристороннім.

Розділи: Суспільство

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути