chrome firefox opera safari iexplorer

Цікаві факти про те, що українці шукають в Інтернеті

24 вересня 2014 о 18:00

Близько 11% пошукових запитів українців робляться українською мовою, а найпопулярніші слова, які шукають наші співвітчизники — це «онлайн» і «дивитися» — вони зустрічаються в кожному 12-му і кожному 15-му запиті.
Крім того, половина всіх пошукових запитів українських користувачів «Яндекса» пов'язана з дозвіллям — пошуком фільмів і музики, спілкуванням в соціальних мережах, хобі та культурними заходами, пише AIN.ua.

Ці та інші цікаві факти про особливості пошукових запитів українців — у добірці цікавих цифр і фактів від «Яндекс Україна».

1. В середньому на кожного українського користувача Яндекса, який шукає із звичайного комп'ютера, доводиться 15 запитів на тиждень, а на користувача смартфона — дев'ять. Приблизно стільки ж запитів роблять користувачі всіх пошукових систем в середньому.

2. Мешканці великих міст активніше користуються пошуком, ніж мешканці малих міст і сіл. Крім іншого, це може бути пов'язано з тим, що серед користувачів інтернету у великих містах вища частка людей середнього віку.

3. З п'ятниці по неділю українські користувачі Яндекса роблять менше запитів, ніж з понеділка по четвер. Найменше пошуком користуються в суботу.

4. Добовий пік активності українських користувачів Яндекса припадає на період з 20:00 до 22:00 — в цей час надходить в два рази більше запитів, ніж в середньому за добу. Не всі запити пов'язані з пошуком інформації. Кожен четвертий запит українські користувачі роблять з метою переходу на конкретний сайт, ще приблизно третина запитів — щоб знайти кіно, музику й інший контент.

5. По всій Україні серед користувачів Яндекса найбільш популярні одні й ті ж теми — соціальні мережі, ігри, фільми, кіно, музика та шкільна освіта. Відмінності між регіонами визначаються переважно віковим складом аудиторії та рівнем урбанізації.

Як правило, чим більше місто, тим вище в ньому частка запитів ділового та комерційного характеру, а частка запитів про дозвілля — нижче.

6. 11,3% від усіх запитів українських користувачів до Яндексу задається українською мовою, російською — 84%. Аналіз запитів за 2010—2013 рр. показав, що частка запитів українською мовою поступово збільшується.

Змішана українська та російська лексика зустрічається лише в 1,3% запитів українських користувачів Яндекса. Запитів суржиком — не більше 0,2%.

Майже 40% всіх запитів користувачів Яндекса українською мовою пов'язані з наукою і освітою. В основному це запити школярів, студентів і педагогів.

7. Освіта, держпослуги та адміністративні питання — найпопулярніші теми пошуку українською мовою в усіх регіонах України. Російською мовою найчастіше шукають кіно, серіали, мультфільми, а також товари та послуги.

8. Лінгвістичні відмінності між регіонами найбільш помітні серед любителів книг, спортивних уболівальників, а також батьків, які шукають інформацію про виховання дітей.

9. Вибір мови в запитах українських користувачів сильніше залежить від мети пошуку та теми запиту, ніж від регіону проживання.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути