chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові представляють виставку про жіночі імена у вулицях міста

06 вересня 2014 о 09:29

На площі Ринок у Львові представлено виставку «Жіночі імена у вулицях Львова» – 24 портрети жінок, на честь яких названі вулиці міста.

Серед них Марія Заньковецька, Соломія Крушельницька, Христина Алчевська, княгиня Ольга, Леся Українка, Наталя Кобринська, Ольга Кобилянська, повідомляє Радіо Свобода.

В експозиції – портрети і історія життя кожної жінки, які жили у різний час, але всіх їх об’єднувала любов до України і сильний дух. Чимало з жінок, які пережили Другу Світову війну, пройшли через радянські табори, багато завершували своє земне життя у злиднях.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Із 1198 назв вулиць Львова 34 мають жіночі імена. Це дуже показово. Ми хотіли показати українську історію з українською жінкою, показати цей пласт. Тут такі особистості, які практично не відомі навіть тим, хто живе на цих вулицях. Ми хотіли передусім зробити цю виставку для львів’ян», – каже Галина Папірник, активіст громадської організації «Жіночий вибір», інціатор експозиції.

Історія кожної жінки, представленої на виставці, особлива, а це письменниці, меценати, педагоги, різнопланові особистості. Всі ці жінки були вільні і пропагували жіночу присутність у будівництві держави.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

«Ці жінки не мали страху. Тут погляд кожної жінки пронизує, стимулює до праці. В українському парламенті таких жінок немає. Кожна жінка, портрет якої є тут, мала непросту долю», – говорить Ольга Пастушенко, голова Львівського відділу «Союзу українок», організатор виставки.

Оглянути виставку можна до кінця вересня.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі