chrome firefox opera safari iexplorer

Угода про асоціацію з Україною застосовуватиметься в два етапи — Рада ЄС

29 вересня 2014 о 17:30

З 1 листопада розпочинається перший етап тимчасового застосування Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, яка стосується більшої частини документа.

Частина, яка стосується торговельних питань, відкладена до 1 січня 2016 року, а торговельні преференції з боку ЄС для України продовжені до 31 грудня 2015 року, роз’яснює ухвалене сьогодні у Брюсселі рішення Рада Євросоюзу. 

„Після консультацій з українською стороною і як частину загальних зусиль, спрямованих на всеосяжний мирний процес в Україні, Рада ЄС змінила графік тимчасового застосування частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Паралельно були представлені пропозиції продовжити автономні торговельні преференції ЄС для України до 31 грудня 2015”, — йдеться у повідомленні. 

Рада ЄС наголошує, що сьогоднішнє рішення затримує до 1 січня 2016 року тимчасове застосування Угоди про асоціацію в частині, пов’язаній з торговельними питаннями, в тому числі щодо створення зони вільної торгівлі.

Водночас це рішення відкриває шлях для тимчасового застосування з 1 листопада більшої частини решти угоди. „Це стосуватиметься важливих положень щодо правосуддя, свободи та безпеки, в тому числі боротьби зі злочинністю та корупцією; розширення співпраці у широкому діапазоні економічного сектора на основі поступового наближення із правом ЄС, а також у сфері фінансового співробітництва”, — зазначається у повідомленні. 

Рада ЄС підкреслює, що Угода про асоціацію поглиблюватиме політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Євросоюзом, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA).

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...