chrome firefox opera safari iexplorer

Більше 80% українців дізнаються новини з телевізора

29 жовтня 2014 о 15:18

83,5% українців дізнаються новини про ситуацію в Україні з українського телебачення.

Про це йдеться у прес-релізі Київського міжнародного інституту соціології за підсумками проведеного дослідження.

При цьому 31% дізнаються новини з інтернету, 29% – від знайомих та родичів, 21% – з російського телебачення, 29% – українських газет та журналів, 16% – українського радіо, 11% – соціальних мереж, блогів, 2% – російських газет та журналів, 1% – з російського радіо.

Серед українського населення в цілому 9% регулярно переглядають російські телеканали, 29% роблять це час від часу, а 61% не дивляться російські телеканали (1% не визначились), йдеться у повідомленні.

При цьому 22% українців повністю довіряють українському телебаченню, 59,5% – довіряють лише частково, 14% – взагалі не довіряють (4,5% не визначилися). Ці показники значно різняться у різних регіонах України – на заході рівень довіри значно вищий, ніж на сході.

Лише 5% українців повністю довіряють російському телебаченню, 26% – довіряють лише частково, 48,5% – взагалі не довіряють (20,5% не визначилися). При цьому на заході і в центрі практично ніхто з респондентів повністю довіряє російському ТБ. Довіряють лише частково 8% у Західному та 14% у Центральному регіоні, і взагалі не довіряють – 81% і 58% відповідно.

Натомість, у Східному регіоні (з Донбасом) 17% повністю довіряють російському ТБ, більше половини населення – 63% – довіряють йому частково, і 12% не довіряють взагалі.

Якщо розглянути окремо Донбас, то 20,5% його населення повністю довіряють, 67% — частково, і лише 7% — взагалі не довіряють.

Опитування проводилося 9-19 жовтня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2025 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім Луганської області та АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути