83,5% українців дізнаються новини про ситуацію в Україні з українського телебачення.
Про це йдеться у прес-релізі Київського міжнародного інституту соціології за підсумками проведеного дослідження.
При цьому 31% дізнаються новини з інтернету, 29% – від знайомих та родичів, 21% – з російського телебачення, 29% – українських газет та журналів, 16% – українського радіо, 11% – соціальних мереж, блогів, 2% – російських газет та журналів, 1% – з російського радіо.
Серед українського населення в цілому 9% регулярно переглядають російські телеканали, 29% роблять це час від часу, а 61% не дивляться російські телеканали (1% не визначились), йдеться у повідомленні.
При цьому 22% українців повністю довіряють українському телебаченню, 59,5% – довіряють лише частково, 14% – взагалі не довіряють (4,5% не визначилися). Ці показники значно різняться у різних регіонах України – на заході рівень довіри значно вищий, ніж на сході.
Лише 5% українців повністю довіряють російському телебаченню, 26% – довіряють лише частково, 48,5% – взагалі не довіряють (20,5% не визначилися). При цьому на заході і в центрі практично ніхто з респондентів повністю довіряє російському ТБ. Довіряють лише частково 8% у Західному та 14% у Центральному регіоні, і взагалі не довіряють – 81% і 58% відповідно.
Натомість, у Східному регіоні (з Донбасом) 17% повністю довіряють російському ТБ, більше половини населення – 63% – довіряють йому частково, і 12% не довіряють взагалі.
Якщо розглянути окремо Донбас, то 20,5% його населення повністю довіряють, 67% — частково, і лише 7% — взагалі не довіряють.
Опитування проводилося 9-19 жовтня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2025 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім Луганської області та АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.