chrome firefox opera safari iexplorer

Філарет готовий пожертвувати чином заради створення Єдиної помісної церкви в Україні

21 жовтня 2014 о 20:00

Предстоятель Української православної Церкви Київського Патріархату Філарет заявив, що готовий пожертвувати своїм духовним чином взамін на визнання Вселенським Патріархом єдиної української автокефалії.

Про це він розповів в інтерв’ю Gazeta. ua, повідомляє iPress.ua.

Філарет готовий відійти від керівництва Київським Патріархатом, якщо це призведе до створення в Україні єдиної Помісної Церкви.

«За чесної умови пішов би на таку жертву», — сказав він.

Водночас служитель зазначив, що передовсім має бути узгоджене рішення відокремитися від Москви.

«Першим сигналом такої готовності був би Собор Української Православної Церкви (Московського Патріархату), де б оголосили про відокремлення від Москви. Тоді на рівних правах об'єднались би з Київським Патріархатом», — заявив предстоятель УПЦ КП.

За його словами, Москва робить усе можливе, аби православні українці не об’єдналися в одну Церкву. Для цього вона використовує свій вплив на світове православ’я.

«Москва погрожує, що в разі визнання Київського Патріархату розділить усе православ'я на дві частини. Перестануть спілкуватися. Буде розрив молитовного єднання. Вселенський Патріарх цього не хоче. Терплять зло заради того, аби не сталося ще більшого лиха – розколу», — зазначив він.

Філарет зауважив, що боротьба триває між Константинополем і Москвою за першість.

«По честі та історичності перший – Константинопольський Патріарх. За кількістю парафіян – лідер Росія. Своєю більшістю вона й тисне. Якби Українську Церкву визнали, то РПЦ наполовину скоротилася б. Впливу такого більше не мала б. Адже Українська Церква за розмірами така ж, як і Російська. Варфоломій це розуміє. Каже, аби ще потерпіли. Рано чи пізно будемо автокефалією», — наголосив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, 13 серпня Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що об'єднання з Українською Церквою Московського патріархату можливе лише у разі, якщо її керівництво стане патріотами України і не діятиме в інтересах Москви. Єдиною умовою можливого об'єднання церков є справжній патріотизм.

Як повідомляв iPress.ua, раніше новообраний глава Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій заявив, що готовий до діалогу з патріархом УПЦ КП Філаретом щодо об'єднання українських церков.

«Ми хочемо, щоби було об’єднання, але в нас є свої принципи — це канони Православної Церкви і об’єднання може відбутися тільки згідно з цими канонами, а інші аргументи не можуть бути достатніми для нашого об’єднання», — заявив він.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути