chrome firefox opera safari iexplorer

На Новий рік у Києві встановлять 20-метрову ялинку з Івано-Франківської області

28 жовтня 2014 о 14:22

У Києві визначилися з місцем розташування різдвяних будиночків, святкової сцени і головної ялинки країни. Їх встановлять на Софійській площі. Заковика в найголовнішому — як зелена красуня буде виглядати. Художникам запропонували придумати кілька дизайнів, щоб кияни згодом могли вибрати найкраще.

Один з останніх варіантів — з величезною гіркою навколо ялинки. Залізати туди запропонували по сходинках, а скочуватися — як серце накаже, пише ”Комсомольська правда в Україні”.

Приємний сюрприз — на свято поставлять живу 20-ти метрову ялинку, трохи нижче, ніж ми подарували Папі Римському. І тоді ялина знайшли в Закарпатській області віком 110 років, а в цьому році — в Івано-Франківській. Останні роки використовували штучну ялинку, а до цього її збирали з декількох живих, вставляючи в металевий каркас. Це красиво, але все одно не те.

Іграшки та гірлянди виберуть на конкурсі. Серед варіантів — красуня, усипана величезними сніжинками і червоними кулями, що світяться, а також — золоте дерево, обвішане жовтими гірляндами.

“Цього року головна ялинка країни буде виконана в народному стилі, — розповіли в прес-службі КМДА. — Зробити іграшки для неї можуть усі охочі. Головне, щоб поробки були виконані з натуральних матеріалів — дерева, соломи, глини або тканини”.

У виготовленні прикрас взяти участь можуть всі бажаючі: хоч родини, хоч організації, хоч дітлахи. Надсилати роботи попросили до 6 грудня. А 19 грудня, в День святого Миколая, організатори оберуть автора найкращої іграшки.

Нагадаємо, що життя попередньої новорічної ялинки закінчилася плачевно. Штучну конструкцію, яку за 3 мільйони гривень зробили пару років тому на заводі під Одесою, на початку грудня розібрали на барикади. Пізніше на каркасі ялинки повісився чоловік. І тільки в серпні залишки дерева остаточно демонтували. Поки що воно зберігається на території Музею ВВВ. Але в майбутньому, швидше за все, переїде в Музей Майдану, який розташується в Українському домі на Європейській площі.

Про те, що різдвяне село цього року перенесуть на Софіївську площу, кияни дізналися кілька тижнів тому. А вже зараз їм показали перші проекти новорічного містечка. Ялинку хочуть поставити поруч з Софіївською дзвіницею, а поруч встановити концертну сцену. Пам’ятник Богдану Хмельницькому планують захистити парканом з гірлянд, а поряд поставити торговий ряд.

“Вперше на Софіївській буде створено цілий комплекс зі сценою для виступів народних колективів та зірок естради, майданчиком для проведення майстер-класів та місцем для дитячих виховних заходів”, — кажуть організатори прийдешнього новорічного свята.

Джерело: kolomyya.org
Розділи: Суспільство

26 березня

Інші дати
Олександр Кістяківський
1833 –  український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».  
Розгорнути
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути

Новини Дивитися всі