chrome firefox opera safari iexplorer

Учасникам АТО необхідно надавати психологічну допомогу

10 жовтня 2014 о 11:26

Перед поверненням до цивільного життя бійцям, які брали участь в антитерористичній операції, необхідно надавати психологічну допомогу

Про це під час круглого столу в рамках проекту «Схід+Захід», ініційованого інформаційним агентством УНІАН, телеканалом УНІАН-ТБ і Телевізійною службою новин каналу «1+1», заявив координатор супроводу родин загиблих ГО «Психологічна кризова служба» Вікторія Кочубей.

«Їм важко… Коли вони повертаються, для них цей розрив – там смерть, страждання, страх, тут вони бачать ресторани, посмішки, люди гуляють. Їм це важко сприйняти. Тому ми наголошуємо багато разів на тому, що відразу не можна бійців повертати у цивільне життя», — сказала вона. 

Як пояснила психолог, треба надати якийсь період, щоб бійці принаймні декілька днів побували та турбазах чи в санаторіях, де б з ними працювали психологи. 

За словами Кочубей, якщо бійця відразу повернути в цивільне життя, він може навіть у родині повести себе агресивно. 

«Щоб вони не понесли далі це в родини. Бо, на жаль, такі випадки є. Вони п’ють, починається насильство в сім’ї. Також проявляється замкненість, відсторонення від родини, тому що те, що солдат переживає, родина не може знати, і він не може цим поділитись, розуміючи, що ні діти, ні дружина, ні мама цього можуть не винести… Тому психологічна допомога є надзвичайно важливою», — пояснила Кочубей.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути