chrome firefox opera safari iexplorer

МОН пропонує створити єдину платформу електронних версій підручників

24 жовтня 2014 о 09:31

Міністерство освіти і науки України пропонує створити єдину платформу електронних версій підручників та надати учням можливість скористатися ними.
Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, йдеться у повідомленні відомства.

Міністр зазначив, що сьогодні з огляду на фінансовий стан видавничої справи, цей проект не має на меті заважати видавництвам продавати книжки та вручатися в ринок, а навпаки надасть можливість у майбутньому розвивати електронну книжку та сприятиме просуванню видавничих компаній.

Тому, за словами Міністра, при створенні електронного депозитарію мають бути враховані можливості та інтереси всіх сторін, зокрема, видавництв, авторів, учнів і батьків.

«Держава протягом років вкладала кошти в підручники. Зараз є нагальна потреба надання вільного доступу до електронних версій цих підручників», — підкреслив Міністр освіти і науки Сергій Квіт.

У свою чергу, представники видавництв підняли питання авторських прав на використання електронних версій підручників та варіанти форматів їх розміщення на сайті.

На думку експертів, підручники можуть бути розміщені на одній платформі в PDF-форматі, з можливістю веб-доступу в html-форматах та як альтернативний додаток на комп’ютері учня. Учасники зустрічі погодилися з тим, що доступ до підручників має бути простим та зручним у користуванні.

На сьогоднішній день, на сайті МОН вже розміщено посилання на електронний репозитарій підручників, розроблений Центром освітніх комунікацій. На даний момент, в онлайн-доступі розміщені далеко не всі електронні версії підручників. На репозитарії вже завантажено підручники для 1, 2, 3, 4 і 6 класів. Заплановано, що саме цей портал буде платформою для проведення конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів.

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі