chrome firefox opera safari iexplorer

Київ тепер має офіційний гімн. Цікаво про пісню «Як тебе не любити, Києве мій»

13 листопада 2014 о 21:44

Київрада затвердила гімном Києва пісню «Як тебе не любити, Києве мій», повідомляє Українська правда. Київ.

Таке рішення було прийняте на засіданні 13 листопада, повідомила у Facebook депутат Галина Янченко.

«З рубрики „А ви знали?..“ на розробку слів та мелодії гімну Києва в попередні роки витратили 93 тисячі гривень, але всі розробки були незадовільними, тому сьогодні прийняли зовсім інший (традиційний) текст. А 93 тисячі на вітер...», — написала Янченко.

Як відомо, досі Київ не має свого гімну, який разом із гербом та прапором став би офіційним символом міста.

Три конкурси на написання проекту гімну (музика і слова) Києва, що відбувалися за дорученням Київради протягом 2007 — 2009 років, не дали очікуваних результатів, хоча на них пішло 100 тисяч гривень.

Враховуючи підсумки конкурсів і пропозиції конкурсної комісії, 8 жовтня 2009 року на сесії Київради було прийнято рішення про припинення конкурсу на написання гімну.

Але для того, щоб у Києва все ж таки з'явився гімн, столична влада прийняла рішення запропонувати киянам вибрати як гімн одну пісень «Києве мій» чи «Київський вальс».

Після цього була ідея провести референдум для визначення пісні, яка стане гімном Києва.

Довідково

«Як тебе не любити, Києве мій!» — пісня композитора Ігоря Шамо на слова поета Дмитра Луценка, написана в 1962 році.

За словами вдови поета Дмитра Омеляновича Луценка — Тамари Іванівни, пісню про Київ замовили Шамо і Луценку до Дня міста, а вперше вона прозвучала 27 травня 1962 року. Музику Ігор Наумович написав лише за одну ніч! А ось пісню Луценко складав майже місяць.

Спочатку народився другий куплет. Знамениті рядки «Як тебе не любити, Києве мій». Дмитро Омелянович довго не міг їх придумати. Він шукав рефрен, ходив і постійно наспівував мелодію І. Шамо. Якось під час прогулянки містом Луценко почув, як молодий хлопець сказав дівчині: «Як тебе не любити!», а Дмитро Омелянович додав: «Києве мій». Так народилась легендарна пісня.

Її першим виконавцем став популярний баритон, на ту пору соліст Київського оперного театру Юрій Гуляєв. З його легкої руки «Києве мій» стала відомою, і її включали до свого репертуару відомі співаки, зокрема, Микола Кондратюк і Дмитро Гнатюк.

А у 2008-му році дует «Барселона» після блискучого виконання пісні «Києве мій» отримав «срібло» на конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі.

До речі, фрагмент цієї мелодії звучить на курантах на Майдані Незалежності (за матеріалами газети «День»).

Послухати офіційний гімн Києва можна тут: І. Шамо, Д. Луценко «Києве мій»

Текст пісні:

Як тебе не любити, Києве мій

Грає море зелене,
Тихий день догора.
Дорогими для мене
Стали схили Дніпра,
Де колишуться віти
Закоханих мрій...
Як тебе не любити,
Києве мій!

В очі дивляться канни,
Серце в них переллю.
Хай розкажуть коханій,
Як я вірно люблю.
Буду мріяти й жити
На крилах надій...
Як тебе не любити,
Києве мій!

Спить натомлене місто
Мирним, лагідним сном.
Ген вогні, як намисто,
Розцвіли над Дніпром.
Вечорів оксамити,
Мов щастя прибій...
Як тебе не любити,
Києве мій!

nota

«Рідна країна»

14 січня

Інші дати
Народився Опанас Сластіон (Сластьон)
(1855, Бердянськ – 1933) – маляр і графік романтично-народницького напряму, етнограф і педагог.
Розгорнути
Народився Іван Огієнко (церковне ім’я Іларіон)
(1882, с. Брусилів Житомирська область – 1972) - український церковний та громадський діяч, митрополит, мовознавець, історик церкви, педагог. Автор «Історія українського друкарства», «Історія української літературної мови», перекладів Біблії та Св.Письма українською мовою.
«Немає в людини нічого милішого над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої дитячі роки, до тієї землі прив'язується він усією душею на ціле життя. А хто, буває, відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, як про святість найбільшу…» (Іван Огієнко)
Розгорнути
Народився Василь Комісаренко
(1907, с.Черняхів Київська область – 1993) -український ендокринолог та патофізіолог, засновник української школи ендокринологів.
Розгорнути
Народився Євген Гуцало
(1937, с. Старий Животів, тепер Новоживотів, Вінницької обл. - 1995) - український письменник. Автор кількох десятків збірок прози і поезії, публіцистики ("Ментальність орди").
Розгорнути