chrome firefox opera safari iexplorer

Кияни оберуть гімн столиці на референдумі

17 грудня 2012 о 10:14

Для визначення Гімну міста Києва необхідно провести референдум. Відповідну ініціативу Олександра Бригинця — провести у 2013 році референдуму щодо обрання гімну Києва, підтримав Департамент культури і комісія Київради з питань культури та туризму.

Про це «Рідній країні» повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Питання визначення Гімну Києва вже понад два роки висить у повітрі, тому треба якомога швидше провести референдум та визначитись з головною піснею столиці. Іншого виходу, крім проведення референдуму, я не бачу», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що в березні 2010 року був проведений конкурс, в якому не було знайдено переможця щодо визначення пісні-символа столиці між піснями «Як тебе не любити, Києве мій» І. Шамо на вірш Д.Луценка та «Київського вальсу» П.Майбороди на вірш А.Малишка.

Тому О. Бригинець висловив пропозицію визначитися з піснею-символом столиці під час проведення виборів до органів місцевого самоврядування за допомогою референдуму.

«На референдум будуть винесені дві зазначені пісні про Київ. Сподіваюся, що пісня-переможець буде затверджена Київрадою як офіційний гімн столиці України», — заявив О. Бригинець.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути