chrome firefox opera safari iexplorer

Театр імені І.Франка не пустить на свою сцену О.Табакова і М.Пореченкова

11 листопада 2014 о 10:15

У Національному театрі імені Івана Франка не пустять на свою сцену Олега Табакова і Михайла Пореченкова. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів генеральний директор театру Михайло Захаревич, передає УНН.

«Особисто я категорично проти того, щоб на нашій сцені виступали ті артисти, які своїми підписами або публічними спічами розпалювали міжнаціональну ворожнечу, оспорювали територіальну цілісність України. Таким артистам на головній драматичній сцені України місця немає», — підкреслив він.

Захаревич додав, що театр Франка — репертуарний, тому присутність або відсутність навіть найіменитіших гастролерів не настільки принциповий для системності та економічної успішності театру. Сума оренди для гастролерів — це сума аншлагової вартості репертуарного спектаклю, що становить близько 100 тис. грн.

На питання ZN.UA, чи можливі (гіпотетично) в найближчому майбутньому обмінні гастролі між франківцями та МХТ (як титульними театрами двох країн) на якихось неймовірно вигідних умовах, директор театру відповів негативно.

Нагадаємо, російський актор Михайло Пореченков під час візиту в самопроголошену «ДНР» стріляв по українських військових у Донецькому аеропорту.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти Пореченкова за підозрою в тероризмі. МВС також відкрило кримінальне провадження проти нього після появи відеоматеріалів із зони АТО, у яких актор у касці з написом «Преса» та у бронежилеті веде вогонь з крупнокаліберного кулемету.

Водночас після цього інциденту Державне агентство України з питань кіно за зверненням Міністерства культури України, Служби безпеки України, а також Національної спілки Кінематографістів України заборонило показ в Україні 69 фільмів за участю Пореченкова.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути