chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні працюють над створенням нової військово-медичної доктрини

10 листопада 2014 о 11:02

Вітчизняні волонетри-медики взяли активну участь у створенні нової військово-медичної доктрини для Збройних Сил України, яка зараз перебуває на розгляді у міністерствах

Про це кореспонденту УНІАН повідомила волонтер, куратор медичної служби Штабу національного спротиву Юлія Вотчер.

За її словами, поки в Україні не було війни – доктрина ніби була й не потрібна, а стара датується ще 1945 роком.

«Нова доктрина виписана фахівцями й під час її написання був взятий досвід Ізраїлю та НАТО, враховуючи наші реалії. Стара доктрина датується ще 1945 роком, і вона зараз просто недоречна», — зазначила Вотчер і пояснила, що новою доктриною передбачено вивчення польової медицини у вишах, прописано логістику, виписано координацію, щоб не кидали пораненими з місця на місце. Передбачено й страхування бійців. «Перший пункт нової доктрини, те чого ніколи не було – життя людини понад усе. Кожного разу, будучи на передовій, я бачу, що там твориться, що бійці іноді не мають вчасної медичної допомоги, а якщо і є – вона не кваліфікована», — розповіла волонтер.

Вотчер переконана, що «доктрину потрібно було розробити й прийняти ще 6 місяців тому, зараз знаю, що вона вже знаходиться на розгляді».

Вона додала, що два спеціальних броньованих автомобілі швидкої допомоги, які придбані волонтерами у Нідерландах й зараз простоюють на українському кордоні, мали б бути технічним забезпеченням цієї нової доктрини.

«Оці дві машини мали б бути технічним забезпеченням цієї великої програми (військово-польової медичної доктрини — УНІАН)», — сказала Вотчер.

Як повідомляв УНІАН, два спеціальні броньованих автомобілі швидкої допомоги, які придбані волонтерами у Нідерландах, українські прикордонники тримають на кордоні, не дозволяючи вивезти їх в зону проведення Антитерористичної операції.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути