chrome firefox opera safari iexplorer

Бензин буде по 20 гривень?

22 грудня 2014 о 12:27

Ціни на бензин на заправках змінюються так само часто, як і курси в обмінниках валют. Середня ціна літра 95-го бензину 18 грудня сягнула 17,27 гривні за літр, хоча на заправках деяких мереж ціна звичайного 95-го наближається до 19 гривень, а преміального уже перевищила 19 грн. І це, кажуть постачальники, не межа, пише Високий замок.

Річ у тім, що ані за офіційним курсом (15,76 грн. за долар), ані за тим, що пишуть на табло біля кас банку (16,5-16,7 грн. за долар), купити великі обсяги валюти нереально. Тож трейдери змушені переплачувати, аби дістати долари і розплатитись за пальне в обсягах, які передбачені контрактами.

За словами президента Асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів” Леоніда Косянчука, 17 грудня оператори купували валюту по 19 — 20,05 грн. за долар. «Значить, на АЗС слід очікувати плюс гривні на літрі до тієї ціни, яку ви бачите на АЗС», – заявив Косянчук.

Експерти кажуть, цілком закономірно, що ціни на пальне у нас наздоганяють курс долара, адже лише 5% нафтопродуктів на нашому ринку – віт­чизняні. Все решта – імпорт. На світовому ринку ціни на нафту, як наслідок, і на нафтопродукти, впали, от тільки українці через обвал гривні це не помітили. Проблема в тому, що до курсу валют прив’язана не лише закупівельна ціна на пальне, а й акциз.

За даними консалтингової агенції “А-95”, у ціні бензину на наших АЗС 50% — закупівельна ціна пального, ще 30% — акциз, який у нас у євро (приблизно 200 євро за тонну, незалежно від вартості бензину). А вже від цієї ціни рахують ПДВ – а це 20%. Тобто фактично виходить, що навіть ПДВ залежить від валютного складника.

Оператори кажуть, якби ставку акцизу зафіксували в національній валюті, а не в євро, то ціни на пальне не так сильно залежали б від курсових коливань.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути