chrome firefox opera safari iexplorer

Донецький університет відмовився від імені Василя Стуса?

10 грудня 2014 о 10:28

Донецький національний університет, що переїхав у Вінницю, звернувся із проханням не посилювати інформаційний тиск на виш щодо надання йому імені Василя Стуса.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-центру ДонНУ, розміщеній на офіційному сайті вишу, пише ZIK.

Як пише на своїй сторінці у Facebook історик, публіцист, редактор видання «Історична правда» на телеканалі ZIK Вахтанг Кіпіані, «фактична відмова ДонНУ у Вінниці прийняти ім’я Василя Стуса ставить крапку на цьому проекті».

«Ми з повагою ставимося до славного імені Василя Стуса, його творчості та особистого вкладу в становлення незалежної України. Колектив ДонНУ з великою увагою спостерігає за прагненням українського громадського та культурного середовища присвоїти вишу ім’я його випускника, видатної особистості та відомого поета. Така ініціатива не нова, усі пам’ятають історію кількарічної давнини.

Проте вважаємо за необхідне зазначити, що на сьогодні основною метою Донецького національного університету є налагодження навчального процесу повною мірою, доукомплектування матеріально-технічної бази, забезпечення всім необхідним студентів і професорсько-викладацького складу, тих, хто наразі облаштовується в нових для себе реаліях у м. Вінниця.

Ми звертаємось із проханням до ініціативної групи, засобів масової інформації та небайдужих громадян не посилювати інформаційний тиск на ДонНУ щодо надання імені В. Стуса Донецькому національному університету.

Керівництво університету готове до діалогу з громадськістю з будь-яких питань, які мають стосунок до вишу та підвищення ефективності нашої роботи, у т.ч. щодо надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса», – йдеться у заяві.

Вахтанг Кіпіані зазначає, що «це заявка на звання ПТУ, а не університету».

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути