chrome firefox opera safari iexplorer

Гумористичний журнал «Перець» відроджується у формі бойового листка

18 грудня 2014 о 11:42

Відомий письменник Сергій Коваль, художники-«перчани» Анатолій Василенко, Олексій Кохан і Володимир Солонько та інші почали з малого. Хто сказав, що бойовий листок вичерпав себе як жанр? Ясна річ, із розлогими памфлетами на шпальті формату А8 не розженешся. А от влучна і дотепна карикатура, невеликий вірш, який бере за душу...

Словом, народився «Перець на передовій», пише Україна молода.

Перший, другий, третій, четвертий випуски... І це саме бойовий листок. Його автори — літератори і художники — аж ніяк не цураються такого визначення. Більшість надрукованого накладу, мов гарячі млинці, потрапляє до рук українських бійців — тих, що чатують в окопах під Маріуполем, відстоюють нашу землю в Дебальцевому і Щасті. Можливо, це своєрідне видання хоч трохи знімає напругу в незламних «кіборгів» — мужніх українських вояків, які не пускають — і не пустять! — осатанілого ворога до Донецького аеропорту...

Волонтери, що доставляють «Перець на передовій» до воїнів-читачів, і самі вже оцінили якість «продукції». Зворушливі дитячі малюнки, зазначають вони, зігрівають учасникам бойових дій душу, вселяють надію, а «Перець...» посилює бажання звільнити рідний край від ворога — пихатого, потворного і... смішного.

До Сергія Коваля — автора самої ідеї — а також трійці карикатуристів-корифеїв приєдналися інші «перчани» — Сергій Федько, Валерій Чмирьов, Сергій Рябоконь, Олег Смаль... «Нам стало відомо, — сказав Олексій Кохан, — що художник із Кривого Рогу Анатолій Гайно пішов добровольцем у зону АТО. Він уже вийшов з нами на зв’язок, зазначивши, щоб ми йому не телефонували, обізветься сам. Він зараз під Маріуполем. Відчувається: трохи простужений, шморгає. Але настрій бойовий. Ознайомився, каже, з трьома випусками «Перця на передовій». Сподобалося. Я, в свою чергу, запевнив побратима, що бойовий листок виходитиме й далі, а якщо йому, талановитому художникові-карикатуристові, вдасться в перервах між боями та обстрілами втілити на папері сяку-таку тему, то зелена вулиця його творові забезпечена».

Отже, тим, хто вже встиг поховати «Перець» і «перчан», зловтішатися не варто: не діждуться! Натомість хочеться вірити, що з іскри — бойового листка — в умовах суворих випробувань відродиться полум’я...

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі