chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні католики відзначають День святого Миколая

06 грудня 2014 о 16:00

Сьогодні 6 грудня католики відзначають День святого Миколая, який нагадує людям про цінність безкорисного дару любові напередодні Різдва Христового, повідомляє РИА Новости Украина.

Про доброчесне життя святого Миколая відомо небагато. Святий Миколай з Мири (місто в стародавній Лікії, нині місто Демре в Туреччині), відомий як Миколай Чудотворець, народився 15 березня 270 року. За переказами, він був сином заможних батьків з Патари в Лікії, провінції Малої Азії.

За богоугодне життя святий був обраний єпископом Мири, де й помер 6 грудня 346 року.

Найперша згадка його імені відноситься до IV-V століть. Федір Читець, що жив в VI ст., включає єпископа Мири Миколая в перелік учасників першого Вселенського Собору, що проходив в 325 році в Никеї, на якому був розроблений перший варіант Символу Віри, званого нині Нікео-Константинопольським.

Євстратій Константинопольський, що жив у другій половині VI століття, оповідає про те, як святитель Микола виступив у ролі захисника трьох несправедливо засуджених до смерті візантійців.

Народні легенди оповідають про те, що святий Миколай допомагав бідним і нещасним. Своїм небесним заступником його обрали моряки, ув'язнені, пекарі та купці.

Першим встановленим біографом Миколая Мирлікійського є Михайло Архімандрит, котрий в VIII столітті написав канонічне житіє, в якому зібрав воєдино всі існуючі на папері і в переказах відомості про святого єпископа.

У середині березня 1087 року 72 моряки привезли мощі святого Миколая до міста Барі, викравши їх зі склепу в місті Мир, яке тоді перебувало під турецьким пануванням.

У 1088 році папа Урбан II офіційно встановив літургійне святкування перенесення мощей святого Миколая на 9 травня. На візантійському сході це свято не прийняли, а на Русі воно отримало широке поширення.

Приблизно в X столітті в Кельнському кафедральному соборі 6 грудня в день пам'яті святого Миколая почали роздавати учням церковно-парафіяльної школи фрукти й випічку, який став шануватися як покровитель дітей. Незабаром ця традиція поширилася по всій Європі.

У кожній європейській країні існують свої традиції та звичаї, пов'язані зі святкуванням цього дня. Традиційно свято починається з відвідин церкви. У Нідерландах це зимове свято чекають з нетерпінням не тільки діти, а й дорослі. Святий Миколай є покровителем Амстердама, і головний католицький храм міста названо на його честь. У Франції особливо шанують Миколая Чудотворця в Лотарингії, де він вважається святим покровителем. Це друге місце паломництва до мощів святого після італійського Барі. Тут у невеликому містечку Сан-Ніколя-де-Пор знаходиться базиліка Сан-Ніколя, в якій зберігається частка мощей Миколая Угодника. У Німеччині, а також у Швейцарії та Австрії діти увечері 5 грудня виставляють взуття за поріг будинку, щоб до них прийшов вночі Ніколаус і залишив їм солодощі та маленькі подарунки.

У День Святого Миколая не лише дарують а й отримують подарунки, намагаються виконати чиєсь заповітне бажання. Це може бути грошова допомога бідним, іграшки, солодощі, одяг для дітей-сиріт та інша допомога нужденним.

Джерело: УНІАН
Розділи: Традиції

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути