chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустить кольорову монету на честь Святого Миколая. Фото

09 грудня 2016 о 18:31

Національний банк України з 12 грудня вводить в обіг пам'ятну монету до дня Святого Миколая номіналом 5 грн, повідомляється на сайті НБУ.

Відзначається, що монета масою 16,54 грама вийде тиражем 75 тис. штук.

«Монета присвячена святу любові і турботи до ближнього – Дню Святого Миколая, який відомий своїм служінням людям, а історія його вшанування в Україні сягає ще часів Київської Русі. Життя цього святого пов`язане з творінням чудес, а його духовний досвід передається людям із покоління в покоління. Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. А діти напередодні свята пишуть йому листи зі своїми побажаннями», – йдеться у повідомленні НБУ.

аверс.jpeg

На аверсі монети розміщено: стилізоване зображення Святого Миколая, під яким — веселка з іграшками, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2016, напис УКРАЇНА та номінал — 5 ГРИВЕНЬ; праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

реверс.jpeg

На реверсі монети зображено кольорову композицію (використано тамподрук) — радісні діти з іграшками у руках, угорі напис — ДО НАС ЗАВІТАЙ,/СВЯТИЙ/МИКОЛАЮ!

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути