chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустить кольорову монету на честь Святого Миколая. Фото

09 грудня 2016 о 18:31

Національний банк України з 12 грудня вводить в обіг пам'ятну монету до дня Святого Миколая номіналом 5 грн, повідомляється на сайті НБУ.

Відзначається, що монета масою 16,54 грама вийде тиражем 75 тис. штук.

«Монета присвячена святу любові і турботи до ближнього – Дню Святого Миколая, який відомий своїм служінням людям, а історія його вшанування в Україні сягає ще часів Київської Русі. Життя цього святого пов`язане з творінням чудес, а його духовний досвід передається людям із покоління в покоління. Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. А діти напередодні свята пишуть йому листи зі своїми побажаннями», – йдеться у повідомленні НБУ.

аверс.jpeg

На аверсі монети розміщено: стилізоване зображення Святого Миколая, під яким — веселка з іграшками, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2016, напис УКРАЇНА та номінал — 5 ГРИВЕНЬ; праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

реверс.jpeg

На реверсі монети зображено кольорову композицію (використано тамподрук) — радісні діти з іграшками у руках, угорі напис — ДО НАС ЗАВІТАЙ,/СВЯТИЙ/МИКОЛАЮ!

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути