chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустить кольорову монету на честь Святого Миколая. Фото

09 грудня 2016 о 18:31

Національний банк України з 12 грудня вводить в обіг пам'ятну монету до дня Святого Миколая номіналом 5 грн, повідомляється на сайті НБУ.

Відзначається, що монета масою 16,54 грама вийде тиражем 75 тис. штук.

«Монета присвячена святу любові і турботи до ближнього – Дню Святого Миколая, який відомий своїм служінням людям, а історія його вшанування в Україні сягає ще часів Київської Русі. Життя цього святого пов`язане з творінням чудес, а його духовний досвід передається людям із покоління в покоління. Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. А діти напередодні свята пишуть йому листи зі своїми побажаннями», – йдеться у повідомленні НБУ.

аверс.jpeg

На аверсі монети розміщено: стилізоване зображення Святого Миколая, під яким — веселка з іграшками, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2016, напис УКРАЇНА та номінал — 5 ГРИВЕНЬ; праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

реверс.jpeg

На реверсі монети зображено кольорову композицію (використано тамподрук) — радісні діти з іграшками у руках, угорі напис — ДО НАС ЗАВІТАЙ,/СВЯТИЙ/МИКОЛАЮ!

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути