chrome firefox opera safari iexplorer

100 унікальних українських етностроїв покажуть в Мистецькому Арсеналі

25 січня 2015 о 17:02

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 5 лютого 2015 року презентує міжмузейний арт-проект «ВІКНА», що триватиме до 1 березня 2015 та організований спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Національним музеєм народної архітектури та побуту України та Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва.

В рамках проекту «ВІКНА» вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства.

Освітня програма арт-проекту ВІКНА познайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах – чудова нагода зануритись у часи, коли нинішні музейні експонати були частиною щоденного побуту наших предків, коли краса кольорів і візерунків слугувала захистом і оберегом, де кожен стібок мав своє сакральне значення.

Спеціальний проект Петра Гончара
Куратори: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Відкриття: 5 лютого о 18:00
Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.
Прес-конференція: 5 лютого о 16:00
Вхід для журналістів за попередньою акредитацією

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути