chrome firefox opera safari iexplorer

Кінознавці виступили проти заборони картини «Тарас Бульба»

26 січня 2015 о 12:21

Кінознавці і члени Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів -Людмила Новікова, Георгій Черков, Оксана Волошенюк - висловилися проти заборони картини Володимира Бортка «Тарас Бульба». Кінознавців підтримав голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.

Ситуацію з фільмом «Тарас Бульба», головну роль в якому зіграв Богдан Ступка, спеціально для Cultprostir прокоментувала Людмила Новікова: «У зв'язку із забороною показу здійсненої Володимиром Бортком екранізації повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба» у багатьох виникло питання, чому таке рішення ухвалено саме зараз: адже фільм пройшов у прокаті кілька років тому. Справа в тому, що дозвільне посвідчення надається на обмежений термін. Коли він закінчується, власники прав на стрічку повинні поновити дозвіл, якщо мають плани продовжити її розповсюдження і демонстрування. Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка є дорадчим органом Держкіно України, розглядає подану компанією-власником заявку і пропонує  доцільний, на її думку, варіант умов розповсюдження і демонстрування фільму. Остаточне рішення лишається за Держкіно. Рекомендацію про заборону нової екранної версії «Тараса Бульби» було прийнято більшістю голосів членів Експертної комісії. Ті, хто не підтримав прийняте більшістю рішення, вважали за необхідне донести своє бачення проблеми в форматі «Особливої думки». Якщо власник прав на заборонений фільм знову звернеться за дозволом, «Особлива думка» має бути врахована при обговоренні остаточного рішення. В умовах гібридної війни, яка тримає у постійному напруженні всю нашу країну, заборони на певні  аудіовізуальн твори стають неминучими з міркувань захисту вітчизняного інформаційного простору. Важливо в цій ситуації діяти дуже відповідально і зважено, не піддаючись надмірним емоціям. Надто коли йдеться про кінематографічну інтерпретацію одного з найславетніших творів національної класичної спадщини, здійснену за участю провідних майстрів кіно України».

Джерело: cultprostir.com.ua
Розділи: Новини культури

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути