chrome firefox opera safari iexplorer

Кримські вчителі скаржаться на зменшені втричі зарплати

28 січня 2015 о 15:06

Співробітників кримських шкіл попереджають про те, що обіцяного раніше підвищення зарплат чекати не варто, більше того планується урізати надбавки та премії. Про це виданню «Крим.Реалії» розповіли співробітники однієї з шкіл півострова, які не побажали називати свої імена, щоб уникнути подальших репресій.

«Наприклад, якщо вчитель зі стажем 20 років і повною ставкою отримував у сільській школі в районі 15-18 тисяч рублів (3600—4300 грн.), то тепер їм виплачуватимуть голу зарплатню, без премій і всіляких бонусів. А це близько 5 тисяч рублів (1200 грн.). Тобто, зарплата зменшилася в 3 рази, а ціни зросли як мінімум в 3-4», — розповіла одна зі співробітниць школи.

Більше того, кримські вчителі стверджують, що в багатьох школах півострова досі не отримали зарплату за грудень минулого року. Грудневі виплати обмежили поки лише авансом.

«На всі запитання і звернення бюджетників у районному управлінні освіти знизують плечима, і кажуть, що немає грошей в бюджеті», — розповідають співробітники, відзначаючи, що ситуація частково ускладнилася тим, що тепер зарплати і соціальні виплати здійснюють з місцевого бюджету, а не з федерального, як це було після «референдуму».

«Багато вчителів вже задумалися, а чи варто продовжувати працювати. Адже навантаження менше не стало. Більше того, якщо раніше вчителям доплачували за класне керівництво, за перевірку зошитів і так далі, то згідно російськими законами, садити свій зір ми повинні безкоштовно. А класне керівництво тепер в обов'язковому порядку», — розповів один з педагогів.

У той самий час, російський міністр у справах Криму Олег Савельєв заявив, що з моменту «референдуму» і включення півострова до складу Росії середня зарплата кримчан зросла в 1,5 рази.

Джерело: life.pravda.com.ua
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути