chrome firefox opera safari iexplorer

Україна стала лідером за кількістю позовів до Євросуду з прав людини у 2014 році

30 січня 2015 о 15:44

Як йдеться в щорічному звіті ЄСПЛ, українські громадяни скерували до нього 13,6 тис. скарг, передає DW.DE. На другому місці перебуває Італія, від громадян якої надійшло 10,1 тис. позовів, а на третьому — Росія з приблизно 10 тис. позовів. Більшість позивачів із цих країн скаржаться на 2 проблеми — надзвичайно затягнуті процедури розглядів і несправедливі судові рішення.

У 2014 році, як і попереднього року, найбільше обвинувальних рішень суд виніс стосовно Росії. Її визнали винною в 129 випадках. Значна частина позовів подана жителями Чечні і пов'язана з викраденнями людей. На другому місці Туреччина з 101 обвинувальним рішенням.

Водночас кількість скарг, поданих до ЄСПЛ у 2014 році, вперше знизилась у порівнянні з попереднім роком — приблизно на 15% до близько 56,2 тис. випадків. Окрім того, в порівнянні з 2013 роком на 30% зменшилась кількість справ, які перебувають на розгляді в Страсбурзі — зараз їх нараховується близько 69 тис.

Цю позитивну динаміку в самій інституції пояснюють, з одного боку, реформою суду щодо прискорення розгляду. З іншого боку, багато країн вживають заходів для зменшення кількості скарг до ЄСПЛ. Зокрема, це стосується Італії, де помітно зменшилась кількість надто затягнутих судових розглядів, а також Росії, де покращились умови щодо утримання під вартою. Нині в ЄСПЛ працюють 700 юристів, а його щорічний бюджет становить близько 67 млн євро.

Джерело: uazmi.org
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути