chrome firefox opera safari iexplorer

Херсонес може бути включений до “чорного списку” ЮНЕСКО

14 лютого 2015 о 19:21

Археологічний парк Херсонес Таврійський, що знаходиться в анексованому Криму, може бути включений до «чорного списку» Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) у зв'язку з пропозицією, висунутою Україною в щорічному звіті про стан пам'яток, внесених до списку об'єктів всесвітньої спадщини, повідомляє видання «Апостроф».

Україна буде пропонувати Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внести Херсонес в список об'єктів всесвітньої спадщини, які знаходяться під загрозою.

З цієї причини Міністерство культури України звернулося до МЗС з проханням поставити питання про внесення Херсонеса в список об'єктів, що перебувають під загрозою. Дане питання буде поставлено на найближчій літній сесії ЮНЕСКО в Бонні.

Також українська сторона звертає увагу на те, що доступу до інформації про стан пам'ятника у неї немає, тому є вагома причина для занепокоєння про збереження артефактів і апеляції у зв'язку з цим до міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, в квітні 2014 виконавча рада ЮНЕСКО переважною більшістю голосів прийняв запропоновану Україною резолюцію «Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». Держави-члени виконавчої ради ЮНЕСКО закликали генерального директора організації здійснювати на постійній основі жорсткий моніторинг ситуації в Криму в основних сферах компетенції ЮНЕСКО і представити доповідь про її розвиток під час наступної 195-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що наприкінці січня Держдума РФ ухвалила законопроект, згідно із яким пам'ятки історії та культури Криму та Севастополя зможуть включатися до реєстру об'єктів культурної спадщини РФ у спрощеному порядку.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути