chrome firefox opera safari iexplorer

Два українських об'єкти можуть увійти до списку ЮНЕСКО

11 червня 2013 о 17:07

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час сесії наступного тижня серед 32-х кандидатур на включення до списку Всесвітньої спадщини розгляне і два українських культурних об'єкти: стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону.

Сесія буде проводиться з 16 до 27 червня у містах Пномпень і Сіємреап (Камбоджа).

«Під час майбутньої сесії, яка пройде в Камбоджі, комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне 32 кандидатури на включення до списку Всесвітньої спадщини. Це природні, змішані природні і культурні об'єкти, серед них є два культурних, які територіально розташовані на території України. Зокрема, це древнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. — XIV ст. н.е.) і дерев'яні церкви Карпатського регіону, розташовані в Польщі та Україні», — повідомив представник бюро публічної інформації ЮНЕСКО Джибріл Кебе (Djibril Kebe).

Комітет також проаналізує стан об'єктів, уже включених у зазначений список.

Представник ЮНЕСКО зазначив, що засідання Комітету, на якому головуватиме заступник прем'єр-міністра Камбоджі Сик Ан, транслюватиметься в Інтернеті. Після цього засідання, 17 червня, відбудеться прес-конференція, в якій візьмуть участь голова комітету Всесвітньої спадщини, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, а також представники консультативних органів комітету.

Нагадаємо, що в Криму в рамках проекту Євросоюзу завершена робота з підготовки досьє Ханського палацу, розташованого в Бахчисараї, для внесення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути