chrome firefox opera safari iexplorer

Два українських об'єкти можуть увійти до списку ЮНЕСКО

11 червня 2013 о 17:07

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час сесії наступного тижня серед 32-х кандидатур на включення до списку Всесвітньої спадщини розгляне і два українських культурних об'єкти: стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону.

Сесія буде проводиться з 16 до 27 червня у містах Пномпень і Сіємреап (Камбоджа).

«Під час майбутньої сесії, яка пройде в Камбоджі, комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне 32 кандидатури на включення до списку Всесвітньої спадщини. Це природні, змішані природні і культурні об'єкти, серед них є два культурних, які територіально розташовані на території України. Зокрема, це древнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. — XIV ст. н.е.) і дерев'яні церкви Карпатського регіону, розташовані в Польщі та Україні», — повідомив представник бюро публічної інформації ЮНЕСКО Джибріл Кебе (Djibril Kebe).

Комітет також проаналізує стан об'єктів, уже включених у зазначений список.

Представник ЮНЕСКО зазначив, що засідання Комітету, на якому головуватиме заступник прем'єр-міністра Камбоджі Сик Ан, транслюватиметься в Інтернеті. Після цього засідання, 17 червня, відбудеться прес-конференція, в якій візьмуть участь голова комітету Всесвітньої спадщини, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, а також представники консультативних органів комітету.

Нагадаємо, що в Криму в рамках проекту Євросоюзу завершена робота з підготовки досьє Ханського палацу, розташованого в Бахчисараї, для внесення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути