chrome firefox opera safari iexplorer

Громадські активісти запустили проект про тих, хто краде державні гроші

03 лютого 2015 о 13:54

Команда «Центру протидії корупції» запустила новий проект «УКР.АВ», покликаний зробити публічною інформацію про чиновників та правоохоронців, які розкрадають бюджетні кошти.

Як повідомляють «Наші гроші», наразі борці з корупцією опублікували прізвища 230 осіб, які були помічені в більше ніж 300 корупційних справах.

«Ми запустили цей проект, щоб кожен чиновник, який краде, чи правоохоронець, який покриває ці крадіжки, рано чи пізно були притягнені до відповідальності, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Фактично, ми робимо те, що повинна була б робити прокуратура – описуємо юридичними термінами факти правопорушень, збираємо документи, докази та змушуємо наші правоохоронні органи розпочати провадження. Ключовим моментом є розірвання корупційних договорів та повернення грошей в державний бюджет».

Всі дії чиновників та правоохоронців ініціатори проекту розділяють на 2 категорії: підписав чи покрив. Мова йде про те, що спочатку юристи «Центру протидії корупції» звертаються до правоохоронних та контролюючих органів, вказуючи на правопорушення в діях чиновника, який підписав корупційну схему. Якщо ж прокурор, міліція чи інші представники правоохоронних та контролюючих органів, покриваючи схему, не бачать порушення, то вони так само автоматично попадають до переліку правопорушників, а юристи оскаржують їх дії до вищої інстанції.

Більшість справ, описаних на сайті «УКР.АВ», пов’язані з державними закупівлями. Станом на сьогодні команді «Центру протидії корупції» вдалося розірвати договорів та врятувати від розкрадання майже 3 млрд грн.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути