chrome firefox opera safari iexplorer

На Київщині лісники хочуть вирубати 4000 заповідних дерев

27 лютого 2015 о 19:58

Експерти НЕЦУ дізнались про наміри лісівників провести масштабні рубки в межах заповідника. Про це заявив головний лісничий ДП «Бориспільський лісгосп» Анатолій Гусак на нараді з питань заповідної справи, що проходила 17 лютого у Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОДА.

Об’єкт природно-заповідного фонду, щодо якого мають наміри лісники – урочище «В’язове» , що розміщене у Бориспільському районі Київської області. Заказник створений на площі 336 га ще 1988 р. для цілей збереження колонії чапель та унікального комплексу заплавного лісу. На території заказника проведення рубок суворо заборонено.

Анатолій Гусак заявив, що лісгосп клопоче про надання дозволу на санітарну рубку обсягом 1400 кубометрів деревини. Переважна частина території заповідного урочища зайнята заболоченим вільховим лісом.

«Ми порахували, що при звичайній повноті чорновільхових насаджень заявлена рубка мала б охопити не більше 6-10 дерев на гектар. При цьому саме у заболочених лісах з IV-V типом лісорослинних умов практично виключені об’єктивні підстави для проведення санітарної рубки. У таких лісах не буває пожеж, тут не зростає коренева губка тощо», – розповідає заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

«Натомість вільха сьогодні є дефіцитною деревиною, затребуваною для виготовлення фанери. Також вільхова «вагонка» – один з кращих матеріалів для оздоблення саун. Окрім окремих лісових масивів, що збереглись у межах природно-заповідного фонду, зараз не так багато лишається ділянок, на яких досі є стиглі вільхові ліси на великих площах. Ми переконані, що за своїми «стандартами», керівництво ДП «Бориспільський лісгосп», сприймає заказник винятково як стигле насадження вільхи, на яку сьогодні є попит. Тому і шукає шлях отримати дозвіл вирубати найцінніші дерева. Лише у такому разі анонсована рубка буде не збитковою”. – додає еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.

Екологи звернулись до Департаменту екології та природних ресурсів у Київській області з проханням не погоджувати необґрунтовану вирубку, а прискорити створення заказника «Болото Карань та Глуховщина» на території Бориспільського лісгоспу.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT gmail.com

Петро Тєстов
еколог ЕПЛ
Тел.: +380 (032) 225-76-82; (068) 934-95-74
Email: petro.testov AT gmail.com

Джерело: necu.org.ua
Розділи: Довкілля

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути