chrome firefox opera safari iexplorer

На Вінничині джипам заборонили їздити по заповідниках

06 грудня 2011 о 12:04

На Вінниччині почало діяти розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про посилення контролю за дотриманням законодавства на територіях природно-заповідного фонду області».

Згідно з цим документом, районні державні адміністрації та структурні підрозділи облдержадміністрації повинні утриматись від проведення на територіях природно-заповідного фонду заходів із залученням звуковідтворювальної техніки в сезон розмноження фауни, а саме — з квітня по липень включно.

Також розпорядження передбачає заборону проведення на заповіданих територіях масових заходів з використанням авто- та мототехніки.

«На території Вінницької області існують 2 регіональні ландшафтні парки «Середнє Побужжя» та «Дністер» надзвичайної природної цінності. Багато місць у басейнах Південного Бугу й Дністра зберегли красу та цілісність незайманих куточків природи. Як екологічні коридори, долини річок Південний Буг та Дністер мають величезне значення для збереження біологічного розмаїття, потребують захисту. Ухвалення такого розпорядження областю є гарним прикладом поваги до природи в час, коли хвиля «спортивного хобі» — джипінгу, набирає обертів», — переконаний активіст Національного екологічного центру України Марія Сторчило.

 

Нагадаємо, нещодавно екологічна громадськість звернулася до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням заборонити проведення джипінгу в об’єктах природно-заповідного фонду.

Зокрема, громадські організації запропонували наслідувати приклад Івано-Франківщини та Закарпаття, які вже видали розпорядження про заборону джипінгу.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути