chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києві відкриють кінотеатр виключно українського фільму

25 лютого 2015 о 14:22

У Києві 26 лютого відбудеться презентація кінотеатру українського фільму «Ліра».

Репертуар кінотеатру складатимуть близько 50 вітчизняних стрічок, вироблених в останні роки. Більшість з них створені за фінансової підтримки держави. Це наразі буде перший та єдиний в Україні кінотеатр, що спеціалізуватиметься винятково на українському кіно, повідомляє Zaxid.net.

Ще у січні з ініціативою відкрити такий кінотеатр виступили кінематографісти Дмитро Томашпольський, Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович та інші.

«Пропонуємо іншим містам України наслідувати наш приклад. Фільмами і матеріалами — допоможемо», — написав режисер Дмитро Томашпольський на своїй сторінці у Facebook.

Після презентації кінотеатру «Ліра» відбудеться прем’єра фільму «Люби мене» (Україна-Туреччина). Нагадаємо, що одночасно ця мелодрама вийде і у львівських кінотеатрах.

Організатори планують влаштовувати три чи чотири кіносеанси українcьких картин в тиждень. Перед сеансом планують влаштовувати виступи режисерів, артистів. Щочетверга презентувати публіці ретроспективу класиків українського кіно, яку представлятиме кінокритик, що розповідатиме про того чи іншого майстра. У березні розпочнеться прокат-марафон нового українського кіно.

Кінотеатр «Ліра» був створений в 1913 році. У 1937 році його перейменували в кінотеатр ім.Чапаєва. Спілка кінематографістів України звернулась до київської адміністрації з проханням повернути кінотеатру його історичну назву. Унікальні експонати кінотеатру «Ліра» 1914 надав музей театрального музичного та кіномистецтва України.

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути