chrome firefox opera safari iexplorer

Найстаріший кінотеатр Києва позбавляють приміщення

11 жовтня 2013 о 15:35

Київська влада знову відмовила продовжувати договір на оренду приміщення кінотеатру Жовтень, що розташований на Подолі. Колективу одного з перших кінотеатрів столиці погрожують виселенням через суд.

Керівництво Жовтня інформує, що начальник департаменту комунальної власності Києва Дмитро Парфененко письмово повідомив, що київська міська громада розглядає можливість виселення кінотеатру через суд через те, що до 20 вересня нібито не була надана незалежна оцінка майна, повідомляє Сегодня.

Документи були подані у вчасно, однак влада не прийняла їх, заявили в кінотеатрі, додавши, що на оцінку майна було витрачено близько 60 тисяч гривень.

Слід зазначити, що департамент отримав документи на переукладення договору оренди ще в грудні 2012 року.

«За законом про оренду їм давалося 15 днів для вирішення питання з Київрадою і відповіді по суті. Додатково зауважу, що за законом про оренду ми, як підприємство культури йдемо без конкурсу. На Київраду вони не подавали», — заявила директор Жовтня Людмила Горделадзе.

Нагадаємо, спроби міської влади позбавити кінотеатр приміщення робилися ще в липні. Крім того, в серпні директор кінотеатру Київська Русь повідомляв про рейдерське захоплення кінотеатру. За його словами, рано вранці державні виконавці з керівником департаменту культури КМДА, представниками КП Київкінофільм та правоохоронцями почали проводити опис майна кінотеатру.

Кінотеатр Жовтень був відкритий в 1930 році під назвою Дев'яте Держкіно. Це був перший кінотеарт в місті, розміщений в окремій будівлі, а також перший постреволюційний кінотеатр Києва. Сучасну назву кінотеатр отримав після війни.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути