chrome firefox opera safari iexplorer

10 березня львів'ян запрошують до спільного виконання Державного гімну України

04 березня 2015 о 14:40

З нагоди 150-річчя з дня першого публічного виконання Державного гімну України львів'ян запрошують згуртуватись та спільно заспівати головну пісню країни перед міською Ратушею.

Про це під час апаратної наради з управлінцями Львівської міської ради поінформував в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.

«10 березня о 13:00 на площі Ринок усі охочі зможуть спільно виконати Державний гімн України у повному варіанті. У заході візьмуть участь студенти та школярі Львова. Подібні заходи, ймовірно, відбудуться і у інших районах Львова. Над цим управлінян внутрішньої політики працює спільно з управлінням освіти ЛМР», — повідомив Євген Бойко.

Як повідомляв ZAXID.NET, минулого року, 10 березня, з нагоди відзначення Дня Державного гімну України у центрі Львова головну пісню країни спільно виконали понад 5 тис людей.

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...